Xperia Z6'nın Kamera Sensörü Belli Oldu; 22.5MP IMX318


Akıllı telefon pazarında kamera sönsörlerinde tekel konumunda olan ve en alt sınıftan en üst sınıfa kadar çeşitli sensörler geliştiren Sony, Xperia Z6 ailesinde kullanacağı yeni amiral sınıfı kamera modülünü tanıttı. IMX318 olarak adlandırılan sensör bir hayli donanımlı yapıda.
Sony-IMX318
Odaklama hızından tutunda dengeleme sistemine kadar her alanda lider olduğunu belirten Sony, bu sensörü 22.5MP çözünürlükte ayarlamış. Sadece 0.03 saniyede odaklama yapabilen sensör 1 mikron büyüklüğünde mercek ise 1/2.6” boyuta sahip. Bu değerlere baktığımızda IMX318’in düşük ışıkta ayrıntıyı yakalayabileceğini söyleyebiliriz.

IMX318 video kanadında da Hybrid AF (Hibrid odaklama) ile iddialı. Hybrid AF ile sensör 0.017 saniyede video çekimleri yapabilecek yani neredeyse gecikmesiz diyebiliriz. Bunların yanı sıra OIS teknolojisi de IMX318 de bulunacak. LG G4’te ki gibi üç eksenli sabitleme yapabilen sensör, video ve fotoğraf çekimlerinde sarsıntı ve titreşimi minimum seviyeye çekerek daha net görüntüler elde edilmesini sağlayacak. 2016’nın ikinci çeyreğinden itibaren sensörün öncelikle Xperia Z6 ailesinde kullanılmak üzere ve iPhone 7 ile Galaxy Note 6‘da yer alması bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.