Yahoo 1700 Kişiyi İşten Çıkaracak ve 5 Ofisi Kapatacak


Bir zamanların devlerin olan Yahoo, günümüz dünyasında işlerini bir türlü rayına sokamadı. 2012 yılından beri düşüş yaşamaya devam eden şirket, 2012 yılına göre %42 oranında küçülme yaşadı. Bu durumda firmayı acilen yeni bir değişim sürecine sokmaya itti.
İlk olarak 1700 kişiyi işten çıkaracağını açıklayan firma sonrasında dünya çapında olan 5 ofisini de kapatacak.  Dubai, Mexico City, Buenos Aires, Madrid ve Milan‘da bulunan bu ofislerin kapatılmasının ardından giderlerin 400 Milyon dolar azalacağını, emlak ve patent satışlarından da 1-3 Milyar dolar gelir sağlanacağı açıklandı.
İşten çıkarmalar sonucunda 9000 işçiyi bünyesinde barındıracak olan Yahoo, geçtiğimiz son finansal çeyrekte 1.27 Milyar dolar gelir elde ederken zararı ise 4.5 Milyar dolar olmuştu. Kemer sıkma politikasına giden firmanın CEO’su  Marissa Mayer, bu hamlenin Yahoo’nun dönüşümünde büyük katkı sağlayacağını söylüyor. 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.