Yahoo CEO'su Marissa Mayer'a 23 Milyon Dolar Tazminat


Yahoo’nun Verizon’a satışının tamamlanması ile birlikte CEO pozisyonunda bulunan Marissa Mayer’e de kapı göründü. Koltuğundan sebebsizce ayrılacak olan Mayer’a ”Altın Paraşüt Tazminatı” adında  bir servet verilecek.

Geçtiğimiz yıl teknoloji devi Verizon’un 4.48 Milyar Dolara satın aldığı Yahoo’nun CEO pozisyonunda Marissa Mayer için artık yolun sonu. 2012 tarihinde Google’dan Yahoo’nun başına gelen ve şirketi diritmesi beklenen Mayer pekte istediklerini yapabilmiş değil.
Satın alım sonrasında ise Yahoo’nun yönetim kademesinde değişikliklere gidileceği zaten önceden biliniyordu. Bu bağlamda Marissa Mayer’a tam 23 Milyon dolarlık bir tazminat ödeneceği ortaya çıktı. Tazminatın 3 Milyon doları nakit, 20 Milyon doları hisse ve 25 bin dolarlık kısmıda tıbbi yardımı içeriyor.

Öte yandan diğer üst kademeli yöneticilerden olan Lisa Utzschneider, 16.5 milyon dolar, Ken Goldman ise 9.5 milyon doların sahibi olacak. Eklemeden edemeyeceğim; Mayer, 2012’den bu yanan tam 150 Milyon dolar kazanmış şirketten. Bu ayın başında Yahoo’nun genel sekreterlik pozisyonundaki görevinden istifa eden Ron Bell ise ne yazıkki birkaç milyar dolarlık tazminatından mahrum kalacak.

(Kısacası Verizon diyorki alın şu parayı ve şirketi gözünüzü seveyim terk edin. İlginç ama gerçek. İnsan hayret ediyor.)
Kaynak; Wccftech


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.