Yahoo, Verizon'a Rekor Fiyata Satılıyor


Yahoo tarafında işler bir süredir iyi gitmiyor. Finansal sonuçlarda bekleneni veremeyen şirket son bir kaç aydır da ciddi satın alımların eşiğine geldi. Microsoft, Daily Maily ve daha bir çok dev firmayı satın almaya çabalarken Verizon bir anda çıka geldi.
Yahoo’nun ana internet varlıklarını ve çekirdek varlıklarını satışa sunduğu belirtilirken satın alım için en güçlü adayın Verizon olduğu konuşuluyor. Hatta üç farklı güvenilir kaynağa göre satın alım için çoktan anlaşma sağlanmış ve önümüzdeki salı günü ise açıklama yapılacak. Arama, içerik, mobil ve reklam departmanlarının dahi satın alımın içinde bulunduğu belirtilirken Verizon’un 5 Milyar dolarlık bir teklifte bulunduğu söyleniyor.
Marissa_Mayer_Yahoo_
4 yıl önce Yahoo’nun CEO koltuğuna Marissa Mayer geçmişti. Dünyanın en güçlü kadınları arasında yer alan Mayer, görevi sürecinde şirkette yeniden yapılanmaya gitmiş ve farklı pazarlara girmeye çalışmıştı. Bu girişimlerin  aslında şirketin düşüşünü engellediğini hatta tırmanışa bile geçtiğini söyleyebiliriz. Ancak bu yükseliş beklenenin çok altında kalmıştı. Şimdilik iki dev şirkette açıklama yapmaktan kaçınıyor. Sanırım detaylar için bir kaç gün beklememiz gerek.
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.