Yapay Zeka Senaryo Yazıp Kısa Film Yaptı!


Yapay zeka örnekleri gün geçtikçe daha da gelişiyor. Bu alanda ki son gelişme ise  bir yapay zeka algoritmasının yazdığı senaryo ile kısa bir film yapması. Evet yanlış değil, yapay zeka artık film yapabilecek seviyelere ulaşmış durumda. Yapay zeka kanadında aslında bu tip örnekler ilk değil, geçtiğimiz zaman zarfında Goolge Magenta 90 saniyelik bir beste yapmıştı. Ayrıca AlphaGo adlı yapay zeka Go oyununun dünya şampiyonunu yenmişti.
Londra Bilim Kurgu Festivali’nde sunulmak amacıyla hazırlanan bu kısa filmi Ars Technica’nın sahip olduğu bir yapay zeka programı ortaya çıkardı. ”Sunspring” adının verildiği bu film Oscar Sharp tarafından yönetildi ve başrolde Thomas Middleditch yer aldı. 80 ve 90’lı yılların bilim kurgu konularının ele alınarak ortaya çıkan bu kısa filmi aşağıdan izleyebilirsiniz. Unutmadan filmde bazı yerlerde garip diyaloglara rastlanılmış. Şuradan senaryonun tamamını görebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.