Yardımınıza Koşacak 10 Chrome Eklentisi


Google Chrome, dünyada kullanılan en popüler web tarayıcısı. Bunun belkide en önemli sebebi çok sayıda olan eklentileri.
Mağazasına girdiğinizde sizi bir sürü eklenti, uygulama karşılıyor. Ama ne kadar çalışan eklenti o kadar RAM’de kaplanan alan demek bu sebeple kullanırken abartıya kaçmamak gerekiyor. Kendimin de kullandığı ve işinize yarayacağını düşündüğüm 10 adet eklentiyi sizlere sunmak istedim. Mağaza sayfalarına başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1. Google Mail Checker

Google Mail Checker
Sağ üst köşeye simgesini konduran eklenti GMail kullanıcıları için son derece faydalı bir kullanım sunuyor. Üzerinde kaç adet mailinizin geldiğini gösteriyor ve dümesine bastığınızda sizi e-postalarınıza ulaştırıyor.

2. Turn Off the Lights

tlo
Video izlerken kenardan çıkan rahatsız edici bir sürü içerik mi var? O zaman “Turn Off the Lights”. Işıkları kapat anlamına gelen eklenti video izlerken video dışındakileri karartarak size izleme rahatlığı sunuyor. istediğiniz koyuluğu ayarlayabildiğiniz eklentide isterseniz hareketli efektler bile ekleyebilirsiniz. Oldukça ayrıntılı ayar menüsü olan eklenti video izlemeyi sevenlerin beğenisine sunuluyor.

3. Awesome Screenshot

54638
Bir web sitesinde gezerken ekran görüntüsü almak işkence haline gelebilir. Ama bu eklenti ile işler iyice kolaylaşacak. İster sitenin tamamını, ister sadece görünen kısmını, ister sitedeki bir resmi, isterseniz de komple masaüstünüzün görüntüsünü alabilirsiniz. Sonra üzerine notlar alıp kaydedebilir veya google drive a atabilirsiniz.

4. Chrome to Mobile

chrome-to-mobilede-yolun-sonu
Mobilde de Chorome tarayıcı kullanıyorsanız işinize çok yarayacak bir uygulama önerim var. Bilgisayarda gezindiğiniz web sayfasını mobil cihazınıza yollayabilirsiniz. oradan sonra okuyabilirsiniz.

5. Pocket

sizzle-chrome1
Neredeyse her platformda bulunan pocket ile web sitelerini cebe atabilirsiniz ve sonra okuyabilirsiniz.

6. Hola Better Internet

unnamed
Hola aslında küçük bir vpn eklentisi. Pandora, netfilix gibi Türkiye’ye kapalı olan internet sitelerini kullanmak için pratik bir eklenti. Eğer bu tarz siteleri kullanmayı istiyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim.

7. Google Çeviri

unnamed
İnternet çok geniş bir havuz ve bir sürü farklı dil mevcut. İnternette gezerken istediğiniz bir dildeki yazıyı sadece seçerek istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Cümleyi, kelimeyi seçtiğiniz zaman hemen üzerinden bir balon çıkıyor ve seçmiş olduğunuz dilde sizin için çeviriyor.

8. Floating YouTube Extension

Untitled-1
Youtube’da video izlemek için youtube sitesine hapis olmayın. Web sitelerinde gezerken veya bilgisayarda herhangi bir ekranda kenarda çerçevesiz olarak istediğiniz gibi boyutlandırabileceğiniz bir küçük katman çıkıyor. İsterseniz hep en üstte tutabilirsiniz. isterseniz arkaya da atabilirsiniz. Youtubedan sürekli video izliyorsanız Chrome kütüphanenizde bulunması gereken bir eklenti.

9. LastPass

last-pass-valuable-google-chrome-extensions-web-design
Üye olduğunuz bir sürü site var ve hep farklı şifreler mi kullanıyorsunuz? Şifrelerimi nasıl hatırlayacağım diye düşünüyor musunuz? LastPass eklentisi ile artık buna gerek yok. Tek bir şifre hatırlayarak bir sürü şifrenizi yönetebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamaları ve bilgisayar yazılımı da olan LastPass insanın hayatını gerçekten çok fazla konuşturuyor.

10. Hover Zoom

unnamed (1)Son eklentimiz de Hover Zoom. Hoover Zoom; Facebook, Deviantart, imgur… birçok sitede çalışan bu eklenti istediğiniz resme yakından bakma şansını veriyor.
 


4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. zenmate
  streamus
  ublock
  Stylish
  Pushbullet
  OneTab
  Chrome Uzaktan Masaüstü
  arada eklenti olmayanlar var