Yemeksepeti Yüzde 69 Büyüme Sağladı, 5.2 Milyon Kullanıcıyı Geride Bıraktı!


Ülkemizde 15 yıldan beri varlığını sürdüren Yemeksepeti, oldukça önemli girişimlerimizden bir tanesi konumunda. Faaliyet göstermeye başladığı günden buyana büyümesini sürdüren Türkiye’nin en büyük online yemek sipariş girişimi, Ocak-Haziran sonuçlarını paylaştı. Sonuçlara bakacak olursak tam bir istikrar abidesi ortaya çıkıyor.
Geçtiğimiz yılın yine aynı dönemine göre yüzde 69 gibi agresif bir yükseliş gösteren Yemeksepeti, sipariş sayısı bakımından 140.000 civarına yaklaştı. Yani ortalama olarak dakikada 100 adet siparişin alındığını söyleyebiliriz. Şirketin en yoğun sipariş aldığı saatler ise 19.00 ile 21.00 arası, bu aralıkta dakikada 300’den fazla sipariş veriliyor.
Ocak-Haziran dönemi arasında Yemeksepeti’nden en az bir kere sipariş alan restoran sayısını 13.260 olarak belirten şirket bu alandaki büyümenin %25 olarak gerçekleştirdiğini açıklıyor. Ek olarak Yemeksepeti platforumunda bulunan restoranların cirolarında %36 yükselmenin yaşandığı da belirtilenler arasında. Yemeksepeti’nden yapılan siparişlere baktığımızda %61’inin mobil cihazlardan gerçekleştirildiğini görmekteyiz. Mobil platformlardan gelen siparişlerin %75 arttığını belirten firma, kullanıcı sayılarının ise %38 yükselişle 5.2 Milyonu geçtiğini söylüyor. Şirketin çalışan sayısı 403 olarak belirtilirken ve yaş ortalamaları ise 27 olarak gerçekleşiyor.
1469603103_Yemeksepeti_BuyumeRakamlari_infografik


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.