Yeni Dizi Arayanlar İçin 10 Orijinal Netflix Dizisi | Dijitaller

Yeni Dizi Arayanlar İçin 10 Orijinal Netflix Dizisi

Yabancı dizi izlemek istiyor ama "eee ben bunu da izledim" mi diyorsunuz? Bu listemiz size göre.


Türkiye’ye de girmesiyle hatta ve hatta Türk bir dizi çekme planı yapmasıyla öne çıkan Netflix’in birbirinden başarılı dünya çapında dizileri var. Biz de yeni dizi arayışında olan okurlarımız için bir liste oluşturalım dedik. Listemiz sizlerle.

 1. 1 Orange Is the New Black


  Piper Kerman‘ın "Orange Is The New Black: My Year In a Women’s Prison" isimli anı romanının televizyon uyarlaması olan dizi, kahramanımızın turuncu hapishane giysilerine bürünüp, hapishane kültürünü öğrenmeye ve hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya giriştiği, hapisteki ilginç ve lafını esirgemeyen tiplerle beklenmedik dostluklar kurduğu bir döneme, mizahi bir dille tanık eder bizleri.

 2. 2 Bojack Horseman


  18 yıl önce oynadığı dizi yayından kaldırılan, Hollywood’da yaşayan BoJack Horseman eski şöhretini kaybetmiş, her şeyden şikayet eden biri haline gelmiştir. Kendi kişisel sıkıntılarını insan olan arkadaşı Todd ve bir kedi olan eski sevgilisi Prenses Caroline ile beraber atlatmaya çalışmaktadır. Çizgi film olmasıyla da öne çıkartılması gereken sayılı yapımlardan olduğunu düşünüyorum.

 3. 3 The Ranch


  Komedi dizisi sevenlere verebileceğim örneklerinden birisi olan The Ranch, profesyonel sporculuk kariyeri istediği gibi gitmeyan Colt’un bundan sonra babasına ve ağabeyine çiftliği yürütmekte yardım edip ve aileye uyum sağlamaya çalışmasını anlatmaktadır. "That '70s Show" oyuncuları Ashton Kutcher ve Danny Masterson gibi kaliteli oyuncuları ile öne çıkan dizi az bilinen komedi serilerinden biri.

 4. 4 The OA


  Kısa dizi sevenler için sadece 8 bölüm olan gizem kategorisinde bulunan The OA, Prairie Johnson isimli genç bir kadının bundan 7 sene önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolup 7 yıllık yokluğuna yüksek bir köprüden atlayarak nokta koymasıyla başlayan bir hikayeyi anlatmakta. Karakterimiz şans eseri kurtulur ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınır. Burada yıllardır görmediği ebeveynleriyle tekrar buluşan Prairie’de akıl almaz değişiklikler vardır. Kaybolmadan önce kör olan kızımız, mucizevi bir şekilde görebilmekte ve isminin OA olduğunu söylemektedir. Zaten 8 bölüm olduğu için açın izleyin derim ben 🙂

 5. 5 Bloodline


  Florida'da bir otel işleten Rayburnler, yaşadıkları bölgenin halkı tarafından saygı duyulan, çağdaş bir Amerikan ailesidir. Ailenin yüz karası olan büyük oğul Danny, yıllar sonra geri dönünce onlar için sıkıntılı günler başlayacaktır. Zira Danny ailenin en karanlık sırlarını ve utanç verici geçmişini ortaya dökmekle tehdit eder.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

1 share, 1 point
Hüseyin Emre Girgin
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencisi, Grafik tasarıma meraklı, Apple ürünlerine sempati sahibi ve ürünlerinin kullanıcısı, teknoloji düşkünü bir kişiyim.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Dizi Arayanlar İçin 10 Orijinal Netflix Dizisi

1 / 2Sonraki
Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz