Yeni Kredi Kartı Düzenlemesi Cep Telefonuna 6 Taksit İmkanı Getirebilir


Kısa süre önce hükümet, iç piyasayı canlandırmak ve yerli üretimi teşvik etmek için bireysel kredi ile kredi kartındaki sınırlamaların esnetilmesi noktasında düzenlemelerin yapılması için adımını atmıştı. Geçtiğimiz gün Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli‘de “Süreç tamamlandı. İnşallah önümüzdeki hafta bu karar Resmi Gazete’de yayımlanma aşamasına gelir” açıklamasında bulunmuştu.
Muhtemelen haftaya resmileşecek olan yeni düzenleme ile birlikte akıllı cep telefonlarına uygulanan kredi kartı taksit yasağının kaldırılması bekleniyor. Sektör temsilcilerinden elde edilen bilgilere göre cep telefonuna maksimum 6 ay taksit imkanının geleceği söylenmekte.
flagship-smartphones-aa-6-of-18-1920-x-1080
İki yıl önce getirilen cep telefonuna taksik yasağı tüketicileri yüksek bedelli satın alımlarına yöneltmişti. Senetli taksitler ve operatörlerin sunduğu faiş fiyatlara abone olan kullanıcılar normalinden çok daha yüksek meblağlar ödemek zorunda kalmıştı.
Yeni düzenleme ile birlikte gıda alışverişlerine 4 aya kadar, elektronik ve beyaz eşya harcamalarında ise 36 aya kadar taksit imkanının gelmesi planlanmakta. Ancak belirtmek gerekir ki bu değerler resmen açıklanmış noktalar değil. Planlama yasalaştığında -gelecek hafta- sizlere net bilgileri vereceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.