Yeni MacBook. Evet sadece MacBook


Apple bugün “Spring Forward” etkinliği çerçevesinde yeni MacBook’larını tanıttı. Tasarımda radikal değişimlere giden Apple yeni cihazının adını beklendiği gibi MacBook Air değil, sadece “MacBook” olarak koydu. Adından da anlaşılacağı gibi genelde Apple Watch odaklı olan etkinlikte yeni MacBook’lar salondan büyük alkış topladı.
2342
 
Özellikle tasarım konusunda Apple yine ustalığını konuşturmuş görünüyor. Sadece 908 gram ağırlığa sahip 12 inçlik yeni MacBook, önceki MacBook Air modellerine göre %27 daha ince. Yeni MacBook’un fansız bir mimariye sahip olduğunu da söyleyelim. 2304 x 1440 çözünürlük sunan cihaz, tartışmalara sebep olacak USB-C adını verdiği “tüm bağlantılar için tek giriş” özelliğiyle birlikte gelecek. Apple’ın endüstriye kafa tutacak olan bu hamlesi sektörü buna yönlendirecek mi yoksa Apple için bir kabus mu olacak hep birlikte göreceğiz. Cihazın bataryası önceki MacBook Air sürümlerindeki gibi 10 saatlik günlük kullanıma dayanabiliyor. Yeni MacBook’un bir diğer dikkat çeken özelliği ise baskıya duyarlı TrackPad. Yeni TrackPad laptoplardaki klasik TouchPad kullanım alışkanlığını değiştirerek daha gelişmiş bir kullanım sunuyor.
552
1.1 ve 1.2 GHz Intel Core M işlemcilerin kullanıldığı cihazda grafik için Intel HD 5300 donanımı kullanılmış. Her iki modelinde de 8 GB RAM bulunan yeni MacBook’ların 1.1 GHz işlemciye sahip olanı 256 GB diğeri ise 512 GB SSD ile birlikte geliyor. Yeni MacBook’lar 1299 ve 1599 dolar etiketleriyle yurtdışında 12 Nisan tarihinde satışa çıkıyor.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.