Yeni NVIDIA Shield Tanıtıldı


Android oyun konsolu olarak çıkardığı ürünleriyle beğeni toplayan Nvidia yeni Shield modeli ile karşımızda. Yeni model üzerinde bir ekran barındırmıyor çünkü asıl amacı TV altı oyun konsolu olmak. 4K çözünürlük desteği ile Android TV konsolları arasında bir ilki başaran Nvidia 60hz tazeleme hızına destek veriyor. Şık tasarıma sahip yeni Shield $199 fiyatı ile Mayıs ayında kendi oyun kontrolcüsü ile beraber satışa çıkacak.
Yeni Shield gücünü Nvidia’nın yeni Tegra X1 mobil işlemcisinden gücünü alıyor. Tegra X1 işlemcisine sahip Shield, Xbox 360 oyun konsolundan iki kat daha güçlü ve iki kat daha az enerji tüketiyor.
Çıkışını 50’den fazla oyun ile yapacak. Bu oyunların arasında Portal, Star Wars: Knights of the Old Republic, ve Half-Life 2: Episode 1 de mevcut. Bu güzel klasiklerin yanı sıra günümüzün oyunlarından Borderlands: The Pre-Sequel(30fps), Doom 3 BFG Edition ve bizi en çok şaşırtan Crysis 3(30 fps)  de bu oyunların arasında.

 


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.