Yerli Otomobilin Çıkış Tarihi Belli Oldu!


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, katıldığı bir TV kanalında yerli otomobil ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada yeni bir aracın daha yolda olduğunu da belirtti.
Bakan Işık, geçtiğimiz dönemlerde 3 aracı gösterdiklerini, 22 Aralıkta’da Crossover yani Cip modelinin görücüye çıkacağını belirtti. Ek olarak Crossover modelin yine kamuflajlı bir şekilde gösterileceğini gerçek hatların belli olmayacağını dile getiren Bakan Işık, araçların seri üretimine 2020’den önce başlayacaklarını dile getirdi.
Bakan Işık ayrıca yerli otomobillerin üretiminin %85’inin Türkiye’de gerçekleştiğini, bu araçların halka ve dünyaya tanıtımı için 2018 İstanbul Auto Show Fuarı’na katılacaklarını söyledi. Fuarda araçların son halini göreceğiz muhtemelen. Gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz, yeni bilgiler çıktıkça sizleri bilgilendireceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.