YouTube, Mobil Uygulamasına ''Son Dakika Haberleri'' Özelliğini Ekliyor


Daha fazla komik kedi videosu izlemek istiyorum.

YouTube son dönemde yaptığı yenilikler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak masaüstü sayfasının tasarımını değiştiren ve daha minimal hale getiren YouTube çok daha büyük bir değişimi mobil uygulamasına getirmiş ve mesajlaşma, video paylaşma gibi özellikleri uygulamaya eklemişti. Şimdi de haberler geliyor.
Açıkçası YouTube’un son dakika haberleri bölümü son derece kullanışlı olabilir. Artık insanlar haberleri okumak yerine izlemeyi ya da podcast olarak dinlemeyi tercih ediyor. YouTube da bunu fark etmiş olacak ki mobil uygulamasına ”Son Dakika Haberler” bölümünü eklemeye hazırlanıyor.

Hali hazırda pek çok haber kanalı ve yayıncısının YouTube’da yer aldığını ve 7/24 canlı yayın yaptıklarını biliyoruz. Ayrıca son dakika önemli haberleri de kısa bir şekilde anında sayfalarından paylaşıyorlar. Kullanıcıların tüm gelişmeleri takip etmesi zor oluyordu zira haberler bir yerde toplanmıyordu.
”Son Dakika Haberler” bölümü bunu gerçekleştirecek ve Google News’de olduğu gibi ilgi alanınıza ve daha önce izlediklerinize göre bu bölüm doldurulacak. 
Twitter ve Facebook gibi YouTube’un diğer rakipleri hali hazırda son dakika haberlerini yayınlıyorlar ve Twitter bu konuda gerçekten başarılı. Bakalım YouTube, bu hamlesi ile başarılı olabilecek mi?
#Kaynak; AndroidPolice


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir