YouTube Red Tanıtıldı


Youtube’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı, Youtube Red 28 Ekim Amerika’da kullanılmaya başlanacak. Bugün itibariyle Youtube blog sayfası üzerinden bir video ile  Youtube Red tanıtıldı. Bize neler sunduğuna geçmeden önce çıkış tarihinin sadece Amerika için geçerli olduğunu, diğer ülkelerde ne zaman kullanılabilir hale geleceğine dair bir bilgi olmadığını belirtmek isteriz. Keza yine aylık 10$’lık fiyatı sadece Amerika için geçerli.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=39&v=YL9RetC0ook

YouTube Red Neler Vaad Ediyor?

YouTube Red, size YouTube ve YouTube Oyun genelinde gelişmiş ve kesintisiz deneyim sunan ücretli bir üyeliktir.
YouTube Red avantajları:
• Reklamsız videolar: Videoları kesintiler olmadan izleyin
• Çevrimdışına kaydetme: Çevrimdışı izlemek için videoları ve şarkıları mobil cihazınıza kaydedin
• Arka planda oynatma: Diğer uygulamaları kullanırken veya ekranınız kapalıyken video oynatmaya veya müzik çalmaya devam edin
• Google Play Müzik aboneliği: Ek ücret olmadan sağlanır
YouTube Red avantajları; ücretli kanallar, kiralanan filmler ve görüntüleme başına ücretli satın almalar gibi görüntülemek için ödeme yaptığınız YouTube videolarında çalışmaz. YouTube’daki ücretli içerikler hakkında daha fazla bilgi edinin.
YouTube Red; cep telefonlarında, tabletlerde, masaüstü bilgisayarlarda ve TV’lerde kullanılabilir. Bazı özellikler, yalnızca belirli cihazlarla uyumludur (aşağıda her bir avantaj hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz).
Reklamsız videolar nasıl çalışır?
YouTube Red ile reklamsız milyonlarca video izleyebilirsiniz. YouTube Red’deki videolar, videodan önce veya videonun ortasında gösterilen reklamları, banner reklamları, arama reklamlarını, ana sayfa banner reklamlarını ve video içi yer paylaşımlı metin reklamları içermez. Ancak yine de YouTube tarafından kontrol edilmeyen içerik oluşturucu içeriklerine yerleştirilmiş arızi marka bilinci oluşturma öğeleri veya tanıtımlar görebilirsiniz.
Reklamsız videolar, YouTube hesabınızla oturum açabileceğiniz tüm cihazlarda ve platformlarda desteklenir.
Çevrimdışına kaydetme nasıl çalışır?
YouTube uygulaması: Yolda, spor salonunda veya bir sonraki kamp gezinizde İnternet’e bağlı değilken çevrimdışı izlemek için videolar veya oynatma listeleri kaydedin.
Kaydedebileceğiniz video veya ses dosyası sayısı, mobil cihazınızdaki boş alanın miktarı ve depolama kapasitesinin yanı sıra kaydedilen videoların boyutu ve kalitesine de bağlıdır. Çevrimdışı içerikler için kullanılacak maksimum alan miktarını ayarlayabilir ve şu anda kaydedilen dosyalar tarafından kullanılan alanın miktarını görebilirsiniz. Videolar, 30 güne kadar çevrimdışı kalır. Bazı içerikler, video içerik oluşturucularından kaynaklanan içerik kısıtlamaları nedeniyle yeniden İnternete bağlandığınızda çevrimdışı olarak kullanılamayabilir.
Çevrimdışına video kaydetme, yalnızca desteklenen akıllı telefonlardaki YouTube Android ve iOS mobil uygulamalarında kullanılabilir.
Arka planda oynatma nasıl çalışır?
Arka planda oynatma, videonuzun diğer uygulamaları açtığınızda veya mobil cihazınızın ekranını kapattığınızda bile kesintisiz şekilde arka planda oynatılmaya devam etmesini sağlar.
Arka planda oynatma, yalnızca desteklenen akıllı telefonlardaki YouTube Android ve iOS mobil uygulamalarında kullanılabilir.
Üyeliğe dahil Google Play Müzik aboneliği nasıl çalışır?
YouTube Red üyeliğiniz, fazladan bir bonus olarak kapsamlı müzik kataloğuna erişimle birlikte ücretsiz Google Play Music aboneliğini içerir. Zaten Google Play Music abonesiyseniz ücretsiz bir YouTube Red üyeliği alırsınız. Her iki üründe de video izleyebilir, öneri alabilir ve son etkinliklerinizi görebilirsiniz.
Google Play Music aboneliğinizi iptal ederseniz YouTube Red erişiminizi kaybedersiniz ve artık özel YouTube Red fiyatlandırmasından faydalanma hakkınız olmaz. Son 12 ay içinde ücretsiz Google Play Music denemesine katıldıysanız ve şu anda Google Play Music abonesi değilseniz ücretsiz YouTube Red denemesinden faydalanamazsınız.
Üyeliğimi iptal etmek istersem ne olur?
YouTube Red üyeliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Kısmı fatura dönemleri için geri ödeme yapılmaz ve kredi verilmez. Geri ödeme politikası hakkında daha fazla bilgi edinin.
Türkiye hakkında gelişmeler yaşandıkça yine sizlere en hızlı şekilde aktarmaya çalışacağız.


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.