YouTube VR Videoları Destekleyeceğini Duyurdu


Sanal gerçeklik, (VR) günümüzde ve gelecekte çokça konuşacağımız ”şeyler” arasında en önlerde yer alıyor. Firmalar VR kaskları ile pazara çıkış yaparken içerik sağlayıcı ve içerik üreticiler belli bir tüketimin oluşması için zemin hazırlamaya çalışıyor.
YouTube‘da bir kaç saat önce Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile çok yakında VR 3D 360 derece videolara destek vereceğini açıkladı. Hatta paylaşılan görselde Google’ın Cardboard‘ı kullanıldı. Tahminen ilk etapta videolar Google’ın uyumlu telefonlar ile çalışan VR kaskında ulaşılabilir olacak ama kesin bir bilgi değil sadece bir görselde olabilir. Hali hazırda YouTube zaten 360 derece videolara yer vermeye başlamıştı, video oynayıcı üzerinden klavye yardımı veya mouse yardımı ile etrafa bakılabiliyordu. Aşağıdan 360 derece video örneğine bir bakabilirsiniz.
(Yönlendirme W,A,S,D ile yapılıyor)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir