Dizi Tavsiyeleri; Supernatural

Sanırım babam bıraktığı yerden devam etmemizi istiyor. Bilirsin, insanları kurtarmak, bir şeyler avlamak... Aile mesleğimiz.


Canavarlara inanır mısın? Ya da hayaletlere?
Supernatural, aslında bir kült dizi olmaya yolunda ilerliyor. İlk olarak The WB ve sonrasında Thw CW kanalında yayınlanmaya devam eder Korku, Dram, Aksiyon temalı dizi aslında onca sezonunda değinmediği bir tema türü kalmadı diyebilirim.
Dizinin başrollerinde Jared Padalecki (Sam Winchester) ve Jensen Ackles (Dean Winchester) yer alıyor. İki kardeş rolündeki karakterler kimsenin bilmediği ve inanmadığı doğaüstü olaylara karşı savaşmaktadır.

Supernatural Konusu

Dizi aslında tüm sezonlarında Dean Winchester ve Sam Winchester kardeşlerin etrafında dönüyor. İki kardeşin anneleri uzun bir süre önce Sam ve Dean çok küçükken bir varlık tarafında tavanda yakılarak öldürülür. Sadece babaları kalan Winchester ailesi, bir süre insanları böyle olaylardan korumak için avlansa da Sam, babası ile tartışarak evden ayrılır. Liseyi bitirir ve Üniversite’ye gider. Orada Jessica adında bir kızla evlenme aşamasına gelir, ta ki abisi babasının bir süredir kayıp olduğunu gelip söylemesine kadar. Ancak Sam, abisine yardım etmemeye karar verir ve sevgilisi Jessica’nın yanına geri döner. Geri döndüğünde Jessica’nın da aynı annesi gibi tavanda yanarak öldüğüne şahit olur.
tumblr_lq7jjgJPgH1qe2lli.gif
Ve bundan sonra tam 12 Sezon boyunca Sam ve Dean yaratıklar, hayaletler, cadılar, vampirler ve şeytanlar gibi bir çok doğaüstü varlığa karşı savaşmaya başlar. Dean ve Sam arasındaki özel ilişki her zaman ön plandadır.
Dean, içki ve kadın düşkünüdür. Fakat, oldukça cesur ve gururludur. Özellikle kardeşi Sam’e olan bağlılığı etkilenmemizi sağlayacaktır. Dean eğlenceli, klasik rock hayranı ve hiçbir şeyden korkmayan biri gibi görünse de onunda korktuğu ama saklamayı tercih ettiği şeyleri vardır ve Sam bu yüzden çok zorlanır.
Sam ise merhametli, zeki birisidir. Adeta abisinin zayıf kalan taraflarını kapatır. Bu ikili dizinin aslında anlatmaya çalıştığı aile olgusunun temelinde yatıyor. Dizi boyunca iki kardeşin başından geçen duygusal, dramatik, komik ve korku dolu maceralar vardır.
Bir kült olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Supernatural hali hazırda 12. Sezon finalini yapmış durumda. Diziye tamda başlamalık zaman değil mi?
Diğer dizi tavsiyelerine Buradan ulaşabilirsiniz. Eğer sizinde bir tavsiyeniz varsa sitemize kayıt olup tavsiyenizi içerik olarak paylaşabilir, sitemiz üzerinde yayınlayabilirsiniz.
 
 

[zombify_post]


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.