Skype'a Gerçek Zamanlı Kod Yazma Özelliği Geldi


Microsoft’dan geliştiricileri sevindirecek bir haber geldi. Skype yeni nesil bir kod yazma editörüne kavuştu. Fakat işin odak noktası burası değil. Bu editörün en büyük özelliği, yapmış olduğunuz konuşmada, katılımcıların hep birlikte, tek bir editör üzerinde kod yazmalarına olanak sağlayabilmesi.
Editörün şu an için desteklediği diller şu şekilde: C, C++, C#, Java, JavaScript, Python, ve Ruby. Bu dillerin syntax’ı editör tarafından renklendiriliyor ve geliştirilme süreci çok daha efektif hale getiriliyor. Ayrıca söz konusu programlama dillerinin, eş zamanlı olarak çalıştırılabilecek olması da söz konusu.

Şu an için sadece Google Chrome ve Edge tarayıcılarında, yani Skype Web’de çalışan kod editörü, henüz Skype’ın masaüstü uygulamasına çıkmış değil fakat yakın bir zamanda, masaüstü sürümüne de eklenmesi bekleniyor.
Gerçek zamanlı kod yazma editörüne buradan ulaşabilirsiniz.


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir