En İyi 10 Android Video Düzenleme Uygulaması


Video düzenleme eskide profesyonellerin, içerik üreticilerinin yaptığı bir alan olsa da artık akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle herkes birer içerik üreticisi haline gelmiş oldu. Sosyal medya mecralarında kullanıcılar editledikleri basit videoları paylaşmaktan büyük zevk alıyor.

Bu yazımızda ise sosyal medya hatta belki profesyonel işleriniz için videolar yapabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz en iyi uygulamaları sizlere sunacağız. Ancak şunu hemen söyleyelim, telefonunuzdaki uygulamalardan birer Final Cut Pro ya da Adobe Premiere Pro seviyesinde performans beklemeyin… Hadi başlayalım!

ActionDirector

ActionDirector, PC’deki en popüler video düzenleme uygulamalarından biridir. Android’de de mevcut durumda. Uygulama temel işlemleri yapmanıza olanak sağlıyor. Nedir bunlar; klipleri içe aktarmak, düzenleyebilemek ve video haline getirmek. Ayrıca kendi müziğinizi ekleyebilir, videoyu kırpabilir, metin ekleyebilir, ağır çekim yapabilir ve daha fazlasını basitçe uygulayabilirsiniz. Ayrıca 4K videoyu destekleyen birkaç video editörü uygulamasından biri. Yine de, cihazınızın destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz gerekecek.

İndir: Play Store

Adobe Premiere Clip

Adobe Premiere Clip, isminden dolayı büyük bir marka konumunda. Oldukça basit bir kullanım sunuyor. Cihazınızda bulunan fotoğraflar ve videoları kullanarak otomatik editlenmiş videolar oluşturulabiliyor. Eğer isterseniz manuel düzenleme de yapabiliyorsunuz. Uygulamanın kendi müziklerini ve efektlerini kullanabilirsiniz ya da cihazınızda bulunan müzikleri de kullanabilirsiniz. En önemli özelliklerinden birisi de Adobe Premiere Pro ile senkronize olarak çalışabilmesi. Böylece başladığınız bir projeye bilgisayarda devam ya da tam tersi şekilde devam edebilirsiniz. Ama elbette bunun için Adobe Creative Cloud hesabınızın olması gerekiyor.

İndir: Play Store

PowerDirector

PowerDirector bu listedeki en kapsamlı video editörü uygulamalarından biridir. Hızlı düzenleme araçları, çeşitli efektler ve diğer araçlar da dahil olmak üzere bir ton özellik ile geliyor ve hatta bir kolaj üreticisi ve ağır çekim desteği gibi şeylerle birlikte geliyor. Arayüzün çalışması nispeten kolaydır ve klasik zaman çizelgesi editörü yöntemini kullanır. Sıklıkla video düzenleyenlere aşina olacağı bir arayüz var. İndirme ve kullanma ücretsizdir, ancak tüm özellikleri almak için ekstra para basmanız gerekir.

İndir: Play Store

VivaVideo

VivaVideo son derece popüler video düzenleme uygulamalarından biridir. Pratik olsa da, ortalama bir video editörüdür. Sosyal medya için kısa klipler için özellikle iyi çalışıyor. Uygulama, klipleri yüklediğiniz, düzenlediğiniz ve gerektiği şekilde kırptığınız ve ardından bir sonraki bölüme geçtiğiniz yerdeki bir storyboard stilini kullanır. 200’den fazla video filtresi ve çeşitli diğer efektler, metin girişi ve hızlı yavaş hareket desteği içerir. VivaVideo, herhangi bir video için bir filigran ve bir zaman sınırı ile birlikte gelen ücretsiz bir sürüme sahiptir. Pro sürümünü satın alarak bu kısıtlamaları kaldırabilirsiniz.

İndir: Play Store

KineMaster

KineMaster, mevcut en güçlü video editörü uygulamalarından biridir. Diğer video editörlerinin çoğu gibi temel işlemleri yapabilirsiniz. Bununla birlikte, çoklu video, görüntü ve efekt katmanları içerir. Ayrıca, ses filtreleri, chroma tuşu (yeşil ekran için), çeşitli video efektleri, geçişler ve daha fazlası vardır. Tam bir masaüstü editörü kadar güçlü değil. Ancak, rakiplerine göre onlara daha çok yakınlaşıyor. Bunu gerçek video prodüksiyonu için (en azından YouTube gibi şeyler için) öneriyoruz. Bir süreliğine deneme modunda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak, kadar her şeyi almak için aylık 4,99 dolara aboneliğe ihtiyacınız olacak.

İndir: Play Store

Quik

Quik, yeni nesil video editörü uygulamalarından biridir. Basit bir şeye ihtiyacınız varsa, en iyi çözümlerden birisidir. Uygulama 50 adete kadar fotoğraf ve video klip desteklemektedir. Uygulama daha sonra onları analiz eder ve onlardan otomatik olarak kısa bir video çıkarır, ve bu işlem gayet hızlı bir şekilde yapılır. Quik, yaklaşık iki düzine video stilini içerir ve dışa aktarmadan önce videonuzun temasına uygun bir kaplama seçebilir ve özelleştirebilirsiniz. Adobe Premiere Clip veya PowerDirector kadar yetenekli değil ama herkesin bu kadar şeye ihtiyacı yok. Uygulama içi satın alma olmadan kullanmak tamamen ücretsizdir.

Not; Uygulamayı uzunca bir süredir kullanıyorum. Basit ama tatmin edecek derecede yetenekli bir şey arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

İndir: Play Store

FilmoraGo

FilmoraGo, Wondershare firması tarafından bir video editörü uygulamasıdır. En iyi video editörü uygulamalarından biri diyebiliriz. Bu video düzenleyici içinde bir sürü paketler barındırmakta. Döşeme, kesme, işleme ve bu tür şeyler gibi temel işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca, tersine oynatma, Instagram için kare videolar (1: 1) ve YouTube için özel olarak 16: 9 videoların yapılmasını da içerir. Ek olarak, ağır çekim, geçişler, müzik, bindirmeler ve daha fazlası gibi şeyler için desteğe de sahiptir. Bazı özellikleri satın alma istese de bahsettiğimiz çoğu özellik ücretsiz konumda.

İndir: Play Store

Funimate

Funimate şaşırtıcı derecede popüler, ama çok da marifetli olmayan video editörü uygulamalarından biridir. Cihazınızda hali hazırda bulunan müzik videolarını veya basit videoları oluşturmak için harika bir uygulama olarak kendini gösterir. 15 video filtresi ve efektleri vardır ve oluşturma süreci oldukça basittir. Ciddi videolar değil de sosyal medya için basit kısa videolar oluşturmak için oldukça kullanışlı diyebiliriz.

İndir: Play Store

Movie Maker Filmmaker

Şu anda mevcut en iyi ücretsiz video editörü uygulamaları arasında olan Movie Maker Filmmaker ile düzenleyebilir, kırpabilir ve yeniden düzenleyerek, odak noktaları belirleyebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda çeşitli video efektlerine de sahiptir ve bu işlevsellik şaşırtıcı derecede güçlü olmasa da kendi özel filtrelerinizi tasarlayabilirsiniz. Ayrıca müzik gibi temel yeteneklerin de geri kalanı var. Kısaca oldukça yeteneklidir, tavsiye ederim.

İndir: Play Store

VideoShow

VideoShow, yine popüler video düzenleme uygulamalarından biridir. Video kırpmak, kliplerinizi düzenlemek ve müzik eklemek gibi temel şeyleri yapmanıza olanak tanıyan basit bir video düzenleyicisidir. Ayrıca, videolara emoji ve metin ekleme özelliği ve bazı videoları daha eğlenceli hale getirmek için çeşitli video efektleri gibi bazı ek özellikler de bulacaksınız. Facebook, Twitter veya Instagram gibi şeyler için harikadır, ancak daha büyük yapımlar için yeterince güçlü değildir. Bazı özellikler için uygulama içi satın alma mevcuttur.

İndir: Play Store

 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir