Huawei GPU Turbo Güncellemesi Alacak Cihazlar Belli Oldu


Hızlanıyoruz


Huawei, GPU Turbo özelliğini alacak cihazlarının listesini açıkladı. Cihaz isimleriyle birlikte, bu cihazların yaklaşık olarak ne zaman bu özelliğe bir güncelleme ile kavuşacakları da belirtildi.

Sonuç olarak, güncellemeyi almak için onaylanmış on dört cihaz bulunmakta. Güncelleme, yeni Mate 10 ve P20 Pro gibi cihazlar için önümüzdeki ay kullanıma hazırlanıyor. Diğerleri Eylül ve Kasım ayında güncellemeyi alacak. Cihazlar yeniden eskite doğru güncellenecek.

GPU Turbo özelliği biraz kafa karıştırıcı bir konuma sahip. Huawei, grafik işlem verimliliğini %60 oranında artıracağını ve güç tüketimini %30 azaltacağını iddia ediyor. GPU Turbo ayrıca, EMUI performansının yanı sıra AR ve VR performansını da geliştirecek -en azından Huawei’ye göre.

Bunlar gerçekten büyük iddialar ve aynı zamanda kanıtlanması çok zor iddialar. GPU Turbo özelliğinin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Bildiğimiz tek şey şu an için sadece PUBG Mobile ve Mobile Legends ile çalışıyor olması. Ve elbette ilerleyen dönemlerde daha fazla oyun da desteklenecektir.

#Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir