Android Telefonunuzda Silinen Kişileri Nasıl Geri Getirebilirsiniz?


Android akıllı telefon pazarının en gözde işletim sistemlerinden birisi. Bunu çevremizden çok rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Androidin yaygın olmasının en büyük sebebi telefonların daha uygun fiyatta olması ve Özgür bir kullanım ortamı sunması. Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olan Android kullanıcıların daha esnek aksiyonlar alabilmesini sağlıyor. Böyle olunca diğer işletim sistemlerine göre daha kolay tercih edilip kullanılıyor.

Android telefonlar üstün özellikleri sayesinde çok iyi kamera özelliklerine sahip oldular, profesyonele yakın fotoğraflar, 4K video çekebilme yetenekleri var. Bunun yanında 8 çekirdekli işlemcileri ile güçlü bir donanım sunuyor.

Telefonlarımızda kritik ve bizim için oldukça değerli bilgileri de saklıyoruz. Bankacılık uygulamaları, telefon rehberindeki kişiler, fotoğraflar, videolar, müzikler ve mesajlar hayatımız için önemli veriler. Bu veriler bazen işletim sisteminin açılma sorunları, virüs atakları ve yanlış silmeler yüzünden kayboluyor. Kaybolan verilerin başında rehberdeki kişi listesi, fotoğraflar ve mesajlar geliyor.

EaseUS firmasının sunduğu EaseUS MobiSaver for Android yazılım çözümü ile kaybolan Android telefonunuzdaki verileri kolayca geriye getirebiliyorsunuz. Üstelik ücretsiz şekilde bunu yapabilmeniz oldukça değerli.

Program sayesinde onlarca model telefondan verileri kurtarabilirsiniz. Google, Samsung, Sony, LG, HTC, Huawei, ZTE ve Motorola markalarındaki telefonlarınızla uyumu. Aynı zamanda işletim sistemi olarak Android 8.0 Oreo/7.0/6.0/5.1/5.0/4.4/4.3/4.2/4.1/4.0/2.3 sürümlerini destekliyor. Programda kurtarılması muhtemel dosyaları önceden görüntüleyip önizleme yapabiliyorsunuz. İstediğiniz formatta dışarıya çıkartabiliyorsunuz yani CSV, HTML ve VCF formatlarında export alabilmeniz mümkün.

EaseUS MobiSaver for Android Programı ile Kurtarma Nasıl Yapılır?

Programı internetten indirip başlangıçta bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Yüklemek için aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://www.easeus.com/android-data-recovery-software/free-android-data-recovery.html

İndirdirme işlemi bittikten sonra programı bilgisayarınıza kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra programı çalıştırın ve kurtarma yapmak istediğiniz telefonu USB portuyla bilgisayara bağlayın.

Üstteki ekranda bulunan START tuşuyla tarama işlemini başlatmanız gerekiyor. Öncesinde telefonunuzdan developer yetkisine erişim izni vermeniz gerekiyor Ayarlar bölümünden. Yetki durumunu halledip devam edebilirsiniz.

Tarama işlemini başlattıktan sonra telefonunuzun içindeki dosyaların kapladığı depolama alanına ve hafıza kartını okuma hızına göre tarama işlemi biraz sürebilir. Ne kadar süreceğini ekranın üst kısmında kalan süre bölümünden görebilirsiniz.

Tarama işlemi tamamlandıktan sonra program kurtarabileceği dosyaları size sunuyor. Dosyalardan hangilerini geriye almak isterseniz seçiyorsunuz. Kaybolan ya da silinen kişilerinizi rehbere geri alabilirsiniz.

Son adımda kurtarılan dosyaların hangi klasöre kaydedilmesi gerektiğini seçip Recover butonuna basarak Android telefonunuzdaki kaybolan silinen virüs bulaşan kısımları geriye getirmiş oluyorsunuz.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir