Samsung Galaxy Note 9’a Büyük Zam!


İyi günler mi?


Bu haberi yazmaktan gerçekten üzüntü duyuyorum… Samsung, bir süre önce Note 9 hariç diğer bazı modellerine zam uygulamıştı. O haberimize buradan* ulaşabilirsiniz. Şimdi ise yeni amiral gemisi Galaxy Note 9 da zamdan nasibini alıyor, hem de öyle küçük bir zam da değil.

Geçtiğimiz ay tanıtılan ve Türkiye fiyatı 128 GB’lık model için 6.499 TL, 512 GB’lık model için 7.499 TL olarak açıklanan Galaxy Note 9’un yeni zam sonrası oluşan fiyatları ise şöyle;

128 GB model; 7.999 TL

512 GB model; 9.299 TL

Samsung, zam sonrası en pahalı telefona sahip marka olmuş olsa da bu liderliğinin çok fazla uzun sürmeyeceğini belirtelim. Zira kısa bir süre sonra Apple, yeni iPhone modellerinin yanında iPhone X’in yeni modellerini tanıtacak. Dolayısıyla bir kaç hafta içinde 10.000 TL’yi aşan akıllı telefonları göreceğiz.

Galaxy Note 9’a dönecek olursak, %23-24 dolayında bir zam geldiğini görüyoruz. Açıkçası uygulanan zam yine de olabildiğince az yansıtılmaya çalışılmış. Zira TL’nin değer kaybına oranla bir zam uygulansaydı burada daha farklı rakamları konuşuyor olurduk. Öte yandan, 512 GB’lık Galaxy Note 9‘un ABD satış fiyatı 1.249 Dolar, Türkiye’de ise 1.415 Dolar civarına denk geliyor.

Dijitaller beyciğim biz ne yapalım, telefon almayalım mı diyorsanız siz naçizane bir tavsiyem var; Elinizdeki telefonu kılıf ve cam filmi ile kullanmaya özen gösteriniz, zira bir kaza anında hasarın telafisi canınızı yakabilir.

#Kaynak; Samsung


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir