Windows İçin En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücü – 2019


Windows için 2019’da en iyi ücretsiz dönüştürücü hangisidir diye soracak olursanız bu yazıda sizlere en iyi video dönüştürücünün temel özellikleri ve kullanımı hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Farklı formatlar için neden video dönüştürücüye ihtiyacımız var?

Araştırdığınızda birçok farklı video dönüşürücü bulabilirsiniz ancak benzer özelliklere sahip oldukları için aralarından seçim yapmak oldukça zordur. Video dönüştürücüler, videoları bir video formatından diğerine farklı formatlara dönüştürmemize yardımcı olur, böylece bunları farklı aygıtlarda ve farklı ortam oynatıcılarında oynatabilir ve izleyebiliriz. Video dönüştürücü seçmeye gelince, farklı video formatlarını destekleyen, kullanımı kolay ve farklı işlevleri olan bir video dönüştürücüyü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Size önerebileceğimiz en iyi seçenek, Windows için 2019’da en iyi ücretsiz video dönüştürücü olarak Wondershare Free Video Converter. Videoların ve seslerin dönüştürülmesini, dosyaların düzenlenmesi ve dosyaların farklı cihazlara aktarılmasını destekleyen bir medya dönüştürücüsüdür.

Wondershare Free Video Converter Özellikleri

İşte 2019 yılının Windows için en iyi ücretsiz video dönüştürücünün bazı ayrıntılı temel özellikleri şu şekilde;

 • Program filigranlı (watermark) DVD formatları dahil olmak üzere 1000’den fazla video formatını destekleyen bir video dönüştürücüsüdür. Bu, farklı bir dosya formatı girebileceğiniz ve başka bir çıktı verebileceğiniz anlamına gelir.
 • Ses formatları için örneğin MP3 formatını 100 farklı ses formatına dönüştürebilirsiniz.
 • DVD medyasını dönüştürmek, DVD dosyalarını düzenlemek, medyayı disklere yazmak ve özelleştirilmiş menü ile DVD oluşturmak için yardımcı olan bir DVD yazıcıyla birlikte program tümleşik gelmektedir.
 • Bu program sayesinde, farklı formatlardaki videoları yükleyebilir ve bunları tercih edilen formattaki tek bir kalitede ve formatta birleştirebilirsiniz.
 • Toplu yükleme ve dosyaların dönüştürülmesini destekleyen güçlü bir yazılımdır. Yükleme ve indirme hızı yüksektir.
 • Bu ücretsiz video dönüştürücü, videoların VR formatına dönüştürülmesini de destekler. Bu özellik program içerisindeki araç kutusunda bulunur.
 • Program arayüzündeki Araç kutusunda, fotoğraf ve videoları destekleyen bir medya düzenleyici ve GIF oluşturucusu bulunur. Bu araç kutusunda, beş dosyanın meta verilerini düzenleyebilecek ve beş adet GIF oluşturabileceksiniz.
 • Aynı zamanda dosyaların ve altyazıların YouTube’dan indirilmesini destekleyen güvenilir bir YouTube indiricisi görevi de görür.
 • Bu program efektler ekleyerek kırpmanıza, döndürmenize, altyazı ayarlamanıza, watermark (filigran) eklemenize ve videoları kişiselleştirmenize izin veren bir video düzenleyici içerir.
 • Aynı zamanda bilgisayarınızın ekran hareketlerini, facetime, web sitesi ve skype’ın gibi programların yüksek kalitede bir dakikalık videosunu kaydetmenizi sağlayan güçlü bir kayıt cihazıdır.
 • Mobil cihaza veya harici cihaza aktarmak istediğiniz yaklaşık beş dosyanız varsa, bu ücretsiz video dönüştürücüyü kullanabilirsiniz.
 • Wondershare Free Converter, Windows XP, 7, 8 ve 10’u desteklerken Mac platformu için desteklenen işletim sistemi sürümleri ise 10.7, 10.8, 10.9, 10.10, 10.11, 10.12, 10.13 ve 10.14’tür.

Ücretsiz Sürüm ve Premium Sürüm arasındaki Fark Nedir?

Wondershare Video Converter, sınırsız olarak tüm özelliklerden faydalanmanızı sağlayan premium sürümüne sahiptir. Sınırsız sürüm, ücretsiz sürümün üzerinde belirtilen tüm yetenekleri ve teknik özellikleri içerir. Wondershare Video Converter Ücretsiz Sürüm ve Wondershare Video Converter Premium sürüm arasındaki farkları daha net anlayabilmek için aşağıda bulunan özellikleri inceleyelim;

 • Ücretsiz sürüm, videoları filigranlı (watermark) yani üzerinde bir marka logosu ile dönüştürmenize izin verirken, premium sürüm ün video çıktısında bu filigran olmadan videoyu dönüştürebilirsiniz.
 • Ücretsiz ses dönüştürme çıktıları reklam içerirken ücretli sürümdeki ses dönüştürmelerinde reklam sesi bulunmaz.
 • Premium sürümdeki dosyaları dönüştürürken, ücretsiz sürümde bulunmayan yüksek hızlı dönüştürme özelliğini etkinleştirebilirsiniz.
 • Wondershare Video Converter ücretsiz sürümü yalnızca YouTube’daki dosyaların çevrimiçi olarak indirilebilmesini sağlarken, premium sürüm 10.000’den fazla siteyi desteklemektedir. Bu sitelerden bazıları YouTube, Spotify, Vimeo, Facebook, Twitter Instagram, Dailymotion, yetişkin siteler ve daha fazlasını içerir.
 • Premium sürümde standart videoları, yüksek kaliteli videoları ultra HD videoları YouTube’dan MP3 formatına indirebilir, bir tıklamayla ücretsiz sürümde bulunmayan bir özellik elde edebilirsiniz.
 • Premium sürüm, YouTube, Lynda.com gibi sitelerden dosyaların çalma listesini indirmenize izin verirken, ücretsiz sürümde çalma listeleri indiremezsiniz.
 • Ücretsiz sürümün aksine, premium sürüm çevrimiçi dosyaların toplu olarak indirilmesini destekler.
 • Premium sürüm GPU hızlandırıcı ile oluşturulduğundan, videoları ücretsiz sürümden ve mevcut diğer video dönüştürücülerden üç kat daha hızlı indirebilirsiniz.
 • Ücretsiz sürümden premiuma geçmenin bir başka avantajı da, dosyaları bir tıklamayla indirebilir ve dönüştürebilirsiniz.
 • Ücretsiz sürümde, DVD sürümlerinde watermark (filigran) bulunurken, premium sürümde videolarda watermark (filigran) bulunmamaktadır.
 • Ücretsiz sürümdeki dosyaların düzenlenmesi söz konusu olduğunda, tüm özellikleri kullanabiliyorsunuz ancak video çıktısında watermark yani filigran olur. Öte yandan, premium sürümde düzenlediğiniz video çıktılarında atermark yani filigran yoktur.
 • Yalnızca bir dakikalık bir video kaydedebileceğiniz ücretsiz sürümün aksine, premium sürüm kaydın boyutu ve uzunluğu konusunda sizi sınırlamaz.
 • Ücretsiz sürüm, mobil cihazlarınıza ve harici cihazlarınıza yalnızca beş dosya aktarmanıza izin verirken, premium, mobil cihazınıza sınırsız dosya aktarımı yapılmasını destekler.
 • Ayrıca, ücretsiz sürümün beş dosyanın meta verilerini düzeltmenize izin verdiğini, ancak premium sürümde birçok dosyanın meta verilerini olabildiğince düzenleyebileceğinizi unutmayın.
 • Son olarak, ücretsiz sürüm video ve fotoğraflardan sadece 5 GIF oluşturmanıza izin verirken, premium sürüm sınırsız GIF oluşturmanıza olanak tanır.

Sonuç

Görüldüğü üzere bir video dönüştürücü videodan, ses dosyasına VR’dan GIF’e kadar birçok farklı formatta çalışabilmeli ve dönüştürme yapabilmeli. Wondershare Video Converter kullanıyorsanız, dosyaları düzenleyebilir, yazabilir ve aktarabilirsiniz. Ücretsiz sürümü faydalı özelliklere sahip olmasına rağmen, limitlere takılmak istemiyorsanız Wondershare Video Converter premium sürümünü 2019 yılındaki en iyi video dönüştürücü olarak kullanabilirsiniz.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir