Attığınız Tüm Tweetler Nasıl Silinir?


Sevgili Dijitaller takipçileri,
Uzun bir aradan sonra ufak bir rehber yazısı ile karşınızdayım. Biliyorsunuz ki Twitter, attığınız tüm tweetleri bir anda silme gibi bir özelliği kullanıcılarına sunmuş değil. Bu zamana kadar atmış olduğunuz tüm tweetleri silebilmeniz için yardımcı bir uygulama kullanmanız gerekiyor. Dilerseniz hemen anlatıma geçelim.
1-Öncelikle sitemize gidelim.
https://www.tweetdelete.net/
2-Karşımıza çıkan sayfada kuralları okuduğunuzu belirten kutucuğu işaretleyip ardından “Sign with Twitter” diyerek hesabımıza giriş yapmamız gerekiyor. Bu aşamada Twitter’dan oturumunuzu açık tutmanızda fayda var.

3-Site bizi twitter sayfasına yönlendirdi. Tweetlerimizi silecek olan uygulamaya erişim izni vermemiz gerekiyor. “Uygulamaya izin ver” butonuna tıklıyoruz.

4-Uygulamaya izin verdikten sonra otomatik olarak yine siteye yönlendiriliyoruz. Tüm ayarları resimdeki gibi seçmeniz gerekmekte. Önemli olan kısımları kırmızı kutucukla belirttim. Ardından “Activate TweetDelete” butonuna basarak, silme işlemini başlatıyoruz.

5-Butona basınca karşımıza bir uyarı çıkmış olacak, o kutucuğa “Tamam” derseniz bu işlemin geri dönüşü olmayacak ve tüm tweetleriniz silinecek. “Tamam” diyerek işleme devam ediyoruz.

6-Uyarıyı onayladıktan sonra, karşımıza böyle bir sayfa çıkmış olacak, işlemin başladığına dair. Bu sayfayı görüyorsanız, tweetleriniz silinmeye başlamış demektir. Şimdi Twitter profilinize gidip kontrol edebilirsiniz.

Öncesi ve Sonrası

7-Çok önemli bir adıma geldik. Uygulamaya tweetlerimizi silmesi için izin verdik güvenlik açığı oluşmaması için o izni kaldırmakta fayda var.
Ayarlar>>Uygulamalar yolunu takip ediyoruz ve TweetDelete uygulamasının yanında bulunun “Erişimi Kaldır” butonuna basıyoruz.

Sayfayı yeniledikten sonra uygulamanın listeden gittiğini göreceksiniz. Böylece Leon profesyonelliğinde tüm işi halletmiş olacaksınız.
Önemli Not: Geçmişinizden kurtulamazsınız ama geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. 🙂
Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle,
Hoşçakalın


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir