Windows Duvar Kağıdı Kalitesini Arttırma


Teknolojinin ilerlemesi ile beraber artık kullanıclar kendi telefonları ile oldukça güzel pozlar yakalayabiliyorlar. Çekilen bu fotoğraflar arasından bazıları hoşumuza gidiyor ve bunları duvar kağıdı olarak ayarlıyoruz.

Foroğrafı uygulama ile açtığımızda bir çok detay net bir şekilde görünürken masaüstü duvar kağıdı olarak ayarladığımızda ise o fotoğraf eskisine oranla daha bulanık olduğunu ve netliğini kaybetmesinden dolayı artık eskisi gibi gözümüze güzel görünmediğini farketmişsinizdir.

İşletim sistemi çeşitli optimizasyonlar geriği siz fotoğrafınızı masaüstü arka planı olarak ayarla dediğinizde fotoğrafı sıkıştırıp kayıt eder ve daha sonra bu sıkıştırılmış fotoğrafı kullanır.

Masaüstü Duvar Kağıdının Nasıl Daha Net Olması Sağlanır ?

Kendi çektiğiniz fotoğrafları kullanmayı isterseniz bu yöntemler ile masaüstü arka planınızı daha net, göze iyi durmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için bu adresten indireceğiniz regedit dosyasını çalışrmanız gerekiyor. Bu reg dosyası bilgisayarınızın kayıt defterinde fotoğraf sıkıştırma ayarını değiştirerek fotoğrafın daha net gözükmesini sağlar.

Bu yaptığımız değişiklik sonunda resim hala gözünüze net gelmiyor ise daha iyisini istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Fotoğrafımızın türünü jpg den png çeviriyoruz ve kaydediyoruz. Daha sonra bu kaydettiğimiz fotoğrafı masaüstü arka planı olarak ayarlıyoruz.

Bu yaptığımız değişikler sonucunda oluşan değişikliğin karşılaştırmaları.

https://unsplash.com/photos/D_6LDxS2GaM
https://unsplash.com/photos/G2HcT8B6yyg

 


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Allah razı olsun kaç site gezdim sonunda wallpaper bulanıklık sorunu çözüldü 🙂 adam adaaam