Haftalık Uygulama Tavsiyesi #1 – Haydi Şarkı Söyleyelim


Merhabalar saygıdeğer Dijitaller takipçileri. Teknoloji denilince bir zamanlar ilk aklımıza bilgisayar ve donanımları gelirken artık akıllı telefonlar geliyor. Peki “akıllı telefon” denildiğinde aklımıza ne geliyor? Hayatımıza iyice yer etmiş uygulamalar. Telefonlarımıza akıl veren bu küçük programcıklar bir kısım insanlar tarafından geliştiriliyor ve daha büyük bir insan kitlesi tarafından da tüketiliyor. Pek tabi bu durum uygulamaların sayısını o kadar arttırdı ki insanlar hangi uygulama işine yarar yaramaz bulmakta zorlanmaya başladı. Biz de sizler için, dikkatimizi çekmiş severek kullandığımız bir oyun bir de genel uygulamayı sizlerle bu yeni başlattığımız Haftalık Uygulama Tavsiyesi serimizde sizlerle paylaşma kararı verdik. Konseptimizden bahsetmek gerekirse. 1 Oyun ve 1 Uygulama her hafta bu günlerde sizlerle olacak. Ufak uygulama inceleme tadında olacak yazı serimizde işletim sistemi olarak Android ve iOS referans alınacak. Windows Phone kullanıcılarını biraz kenarda bırakmış gibi olduk ancak siz de takdir edersiniz ki o platformda uygulama bulmak bizi bile aşıyor.

Biraz fazla konuştuk sanki. O zaman bu haftaki tavsiyelerimize geçelim.

 ketchapp-summer-sports-google-play-de-android-uygulamalariKetchapp: Summer Sports 

Yazı dizimizin ilk bölümü için seçtiğimiz oyun, pek çok bağımlılık yapan oyunun geliştiriciliğini de yapan Ketchapp geliştirici firmasının Rio 2016 Olimpiyat oyunlarından ilham aldığı Summer Sports oyunu.
Olimpiyatta bildiğiniz gibi bir çok kulvar var oyunda da engelli koşu, bisiklet, cirit, 100m koşu (yani benzeri), uzun atlama gibi alanlar seçilmiş. Bunlarda rekor kırıp sonra da kendi rekorunuzu kırmaya çalıştığınız bir konsept belirlemişler. Sarı çizgili alanlarda basarak iki sayı, mor alanlarda basarak tek sayı alabiliyor ve üst tarafta gördüğünüz score’unuzu arttırmaya çalışıyorsunuz. Oyunda geç veya erken basarsanız düşüyorsunuz ve baştan başlıyorsunuz.Tabi bir de oyun paramız mevcut. Bununla da sporcu, atlet, şort gibi eşyaları açıp artı özellikler kazandırabilirsiniz. Bunun için de 150 para biriktirmeli ve çanta açmalısınız. Artık şansınıza hangi eşya gelirse.
attachment-1
Belirli bir süreyle de size meydan okumalar geliyor. Size bir hedef veriliyor ve siz de bu hedefi geçmeye çalışıyorsunuz. Bundan da 25 para kazanıyoruz. Yani para kazanmak aslında biraz kolay kalıyor. Ayrıca belirli bir oyun sürenizden sonra altın koşumuz başlıyor burada düşmeden giderseniz 50 paraya kadar kazanabiliyorsunuz.
Bir de arkadaşlarınızla kapışma mevzusu var tabi. Facebook hesabınızı aktif ederseniz ve sizin arkadaş listenizden başka birisi de aktif etmişse kozlarınızı paylaşabilirsiniz.
summer-sports
andoid-indirappstore-indir

musixmatch

Musixmatch

Ugulama tarafında da müzik severlere yönelik bir uygulama tavsiyemiz var. Aslında tam bir uygulama da sayılmaz bir websitesi olan Musixmatch, uzantısı olan uygulamalarla da o kadar başarılı ki uygulamaları ayrı olarak da ele alabiliriz.
Sevdiğiniz bir müziği dinliyorsunuz ancak sözlerini bilmiyorsunuz bu uygulama da tam bu noktada devreye giriyor. Yüz binlerce şarkının sözlerini kütüphanesinde bulunduran uygulama siz şarkıyı dinlerken o an hangi söz söylendiğini sizlere gösteren söz ilerlerken de sizin de şarkıyı söylemenizi sağlayan bir uygulama. Biraz da özelliklerine geçelim.
Eğer Spotify veya Apple Music servislerinden birinin üyesiyseniz güzel bir haberim var bir çok kişinin senkronize ettiği şarkı sözleri düzgün bir şekilde sarkıcı ile eş zamanlı çıkıyor. Ancak telefonunuzdaki şarkıyı çalmaya çalıştığınızda genelde senkronize olarak şarkıcıyla birlikte akmıyor ama yine de şarkı sözlerinin tamamını size gösteriyor.
untitled-1
Bunun dışında Google Translate ile şarkı sözlerini çevirtebilir, Sevdiğiniz sözün yazılı olduğu bir kart oluşturup arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
Ayrıca Android kullanıcıları için güzel bir haberim daha var. Uygulama facebook massenger gibi programlarda olduğu gibi ekranın üzerinde çalışabiliyor. Mesela sözleri okurken alttan arkadaşınızla mesajlaşabilirsiniz. iPhone tarafında ise kilit ekranının iOS10 ile değişmesiyle birlikte kilit ekranda görüntüleme desteği geldi.
andoid-indirappstore-indir
 


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir