WhatsApp'a Kişi Etiketleme Özelliği Geliyor!


Bildiğiniz gibi WhatsApp dünyanın en popüler mesajlaşma platformu. Günlük olarak milyonlarca kullanıcıya sahip olan uygulama aynı zamanda grup sohbetlerinin de yapıldığı güzel yerlerden birisi konumunda. Ancak deneyimlediğiniz üzere grup sohbetlerinde konuyu kaçırdığınızda veya bir süre bakmayı unuttuğunuzda yığılan mesajlara bakmam veya sizinle ilgili olanları okumak hayli can sıkıcı oluyordu.
İşte tamda bu noktada yeni özellik devreye giriyor. Twitter ve Slack’te olduğu gibi etiketleme özelliği benzer işlev ile WhatsApp’a geliyor. Bu sayede sohbette kullanıcıyı @örnekisim olarak etiketlediğinizde kişinin görmesi sağlanıyor ve bildirim gönderiliyor. Bir başka yenilik ise Grup davetiyesinde karşımıza çıkıyor. Grup davetiyesi artık link benzeri bir bağlantı şekilde olacak ve bu link ile kişiler gruba girebilecek.  Şimdilik bu özellikler Beta sürecinde deneniyor ve güncelleme olarak ne zaman gelecekleri ise bilinmiyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir