Konuşarak İngilizce Öğrenmek; www.konusarakogren.com


Yeni bir dil öğrenmek çağımızda çok önemli bir kavram haline gelmiştir. Eğitim programlarında, iş hayatında, günlük hayatta diziler, filmler, kitaplar, şarkılar çoğu yerde karşımıza çıkmakta ve her geçen gün hayatında daha çok içinde bulunmaktadır. Küreselleşme ve global dünyaya açılımın da bunda çok etkisi bulunmakta ve insanın öncelikli ticaret, iletişim gibi ihtiyaçlarından kaynaklı öğrenilmesi gerekli kılınmaktadır. Tabi tüm dünya, her ülkenin ayrı ayrı dilini öğrenmek yerine ulusal olarak İngilizce revaçta olmuştur. İngilizce için kurslar, dersler ve İngilizceyi Konuşarak Öğrenmek gibi bir çok metot ortaya atılmış, yer yer internet sitelerinde online eğitim adı altında insanlara öğretilmek için atılımlarda bulunulmuştur.

İngilizcenin günlük hayattaki karşılığı çok fazla olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ durumları, iletiler, sanal ortamda karşımıza çıkan terimler, çalıştığımız işteki globalleşme sonucu ortaya çıkan terimler, şarkılar, kitaplar, filmler ve İngilizce diziler, televizyon programları ve daha fazlası. Kullandığımız telefonun özellikleri bile (örneğin wifi, İngilizce kablosuz ağ demektir) İngilizce bir terim haline gelmiş ve günlük hayatta kullanılmakta, giydiğimiz tshirt (yani kısa kollu bluz, bu da İngilizce bir sözcük) üzerindeki yazılar bile İngilizce olmaktadır. İngilizce şarkı, filmlere rağbette olmakta ve çoğu izleyip dinlediğimiz bu sanatların anlamlarını merak etmekteyiz.

Peki bu konuda ne yapılmalı? Tabi ki akla ilk gelen seçenek olarak hayatımızdaki bu terimlerin anlamını ufak ufak öğrenmek ve çağa ayak uydurmak adına İngilizce öğrenilmelidir. Hem günlük hayatta karşımıza çıkan bu dili öğrenerek kendimizi hayatta daha donanımlı bir birey haline getirebilir, hem de kurumsal olarak çalıştığımız firmanın donanımlı bir elemanı olmak için ve kendimizi işimizde profesyonelleştirip uluslararası alanda işimizi ve kendimizi göstermekte fayda var. Eğer bir işimiz yoksa da inanın başvururken artık birçok şirket, iş ve eleman alımlarında yabancı dil seçeneğini iyi derecede bilen elemanlara daha çok ilgi gösteriyor. Bir dil öğrenerek kendinizi başvurduğunuz firmanın eleman alımlarında hayli fazla bir miktarda rakibinizin önüne geçirebilir, daha rahat iş bulma ve daha yüksek maaşla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sadece iş ve kurumsal olarak da bakılmamalı. Günlük hayatta dinlediğiniz şarkılara eşlik etmek -ki bu hepimizin sorunu- dil bilmeden hayli zordur, dinlediğimiz şarkıların anlamlarını bilmek, okuduğunuz kitapları orijinal dilinde okumak, izlediğimiz dizi ve televizyon programlarını, vizyon filmlerini altyazı ve dublajsız orijinal dilinde ve sanatçıların sesinde izlemek hepimizin hayali değil midir?

İşte tam da bu durumda sadece derslik olarak dil eğitimi veren kurumlara muhtaç kalmadan evinizin rahatında, ders saatlerine bağımsız ve istediğiniz kadar pratik yapabileceğiniz online bir eğitim ile istediğiniz dili rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Çağımızın getirileri ve şartları düşünüldüğünde, inanın hayli büyük bu bir hizmet.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir