LG G4 60fps ve Manuel Video Kayıt Modu [Rootsuz]


Sevgili Dijitaller okuyucuları,
Bugün LG G4 sahiplerinin işine yarayacak bir rehber hazırlamak istedim. LG G4 donanım olarak 1080p 60fps video kayıtlarını desteklese de, yazılım kısmında böyle bir seçenek kullanıcılara sunulmamıştı. FullHD kalitede 30fps çekimler yapabiliyorduk, 4k çekimlerde ise 5 dakika zaman sınırlaması bulunuyordu. XDA forumunda bulunan bir Türk kullanıcı tarafından LG V10 kamera uygulaması, LG G4’e port edildi. Yani V10’nun 60fps çekim imkanı sunan ve manuel ayar yapmamıza olanak sağlayan kamera uygulamasını artık G4’lerde kullanabiliyoruz.
Aslında daha önce ROOT atarak bu işi halledebiliyorduk fakat pek fazla tercih etmiyordu. ROOT gereksinimi olmadan, apk dosyası yardımıyla yeni bir kamera uygulamasına sahip oluyoruz. Aşağıdaki butona tıklayarak uygulama apk’sını indirebilirsiniz. İstediğiniz zamanda normal bir uygulama kaldırır gibi kaldırabilirsiniz.
[button url=”https://drive.google.com/open?id=0B4q28QcXEI2fSTBuTnRWSFdmRWs” style=”flat” background=”#d50e22″ size=”10″ icon=”icon: arrow-down”]Kamera Uygulamasını İndir[/button]
 


Kaynak


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir