MTU Ayarı ve AKK Sınırını Kaldırmak


Merhabalar,
Bugünkü videomuzu da günümüzün baş belası olan AKK ile birlikte gelen indirme sınırlaması nasıl kaldırılır ve AKK, bunu yaparken nereyi etkiliyor? Aslında sorularımızın cevabı oldukça basit. MTU ayarı yaparak AKK indirme sınırlamasını kaldırabiliyoruz. MTU ayarının nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, videomuzdan öğrenebilirsiniz. İyi seyirler.


22 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çıkarmayacaktır. Modem arayüzünde yapıyorsunuz bu ayarı. Eğer öyle olsaydı şuan piyasada hiçbir modem firması kalmazdı.
   Teşekkürler.

 1. hocam ben ttnet ZTE ZXHNH108N modemini kullanıyorum bunun için elinizde mtu ayarı varmı her sayıyı denedim yani internette verilen ama bu modem adına sayı bulmuş değilim

  1. 392 ve benzeri değerler adsl2+ da çalışmaktadır speed test etki etmez sadece “mikro-transfer-protokol” ile çalışan uygulamarda işe yarar torrente uTP kullanmaktadır .

 2. bu bir tek torrent için akk yi kaldırıyor mesela chrome dan bir dosya indirmek istiyorum. bunun için farklı bi sayı mı var

 3. everest modem kullanıyorum kablosuz nasıl yapıcam kurcaladım biraz ama bulamadım mtu ayarını

  1. 1.si kullandığınız modemin modelini yazınız
   2.si elimizde Everest modem yok bu yüzden internetten doküman bulabilirsek çözümü yazarız.

  2. everest sg 1800 adsl internette kurulumu var hatta o arayüzün aynısı var

  1. 500 altında herhangi bir değer çalışacaktır. Bu değerin altında çalışmıyorsa bulunduğunuz bölgedeki açık kapanmıştır.

 4. huawei hg630a nedir değeri hocam ? ben 1492 den 840 a kadar olan tüm sayıları denedim hep 3 5 7 ms çıkıyo çok nadir 1 satır veya 2 satır 60 90 100 civarı olabiliyo varmı belli bi arası bu huawei hg630a nın değerinin?