Lenovo'dan Fiyat Performans Odaklı Telefon K3 Note


Lenovo geçtiğimiz MWC 15’te 5 adet akıllı telefon tanıtmıştı ama çok geçmeden kısa süre önce Çin’de özel olarak duyurulan K3 Note‘u duyurdu. Giriş seviyesi ve orta seviye pazarlarında yarış bir hayli kızışmış durumdayken üreticilerde bu büyük pazardan pay almanın derdinde. Bunun içinde fiyat performans dengesini iyi oluşturmak gerekiyor. İşte K3 Note’da bu dengeyi çok iyi yakalamış görünüyor. Çin’de 899 Yuan (145$) gibi düşük bir fiyattan satılacak olması herkesi heyecanlandırdı. Firma bu modelle Çin’de doğrudan Meizu, Xiaomi ve Huawei gibi yerli dev firmalar ile yarışmak istiyor.
2e5cd2ad664240c2ae0e4f6a481ad3bf
Gücünü MediaTek’in MT6752 kodlu yongasından alan modele grafik tarafında Mali-T760MP2 birimi eşlik ediyor. FullHD çözünürlük sunan ekrana sahip olan cihaza 16 GB depolama alanı, 2 GB RAM, 13 MP arka kamera ve 5 MP değerindeki ön kamera eşlik ediyor. Batarya kısmında ise Lenovo bonkör davranarak cihaza 3000 mAh gücünde bir pil koymuş ve elbette istenirse hafızası da genişletilebiliyor.
3c9a9447ff814beca74fb15dcaaec782
Cihazın özellikle arka kasa tasarımı ve logosunun yer aldığı bölümdeki hafif kabartma göze ilk çarpanlar arasında. Düşük fiyata sahip olmasına rağmen çerçeve kalınlıkları da çok fazla değil umarım diğer amiral gemileri de çerçevelere daha fazla önem verirler. Ön yüklü olarak Android 5.0 ile geldiğini belirtelim ve cihazın 150 gram ağırlığında ve 7.6mm kalınlığında olduğunu ekleyelim. Bir sonraki yazımıza kadar görüşmek üzere.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir