Telefonu Mikrofon Olarak Kullanma | Dijitaller

Telefonu Mikrofon Olarak Kullanma


Arkadaşlarınız sizinle Discord veya benzeri ortamlarda konuşma yaparken size sürekli olarak mikrofon almanızı istiyorsa bunun sebebi çektiği eziyettir. Siz yeni mikrofon alsanız bile bazen yinede sesiniz kötü olabiliyor. Bunun sebebi olay sadece mikrofonda değil ana kartta bulunan bileşenlerin kalitesi, güç kaynağının stabilitesi ve ana kartta bağlı olan diğer bileşenler.

Sırf bir mikrofon için komple sistemi değiştirmek uygun olmayacağı için buna farklı bir çözüm getirmek daha mantıklı olacak.

Android ve IOS kullanan kullanıcılar telefonlarını mikrofon olarak kullanabilecekler. Bunun için yapmanız gereken telefonunuza ve bilgisayarınıza womic uygulamasını kurmak.

Telefonunuz üzerinden Womic uygulamasını başlatın. Mikrofon modunda olduğuna emin olun ve start diyerek sunucuyu hazır hale getirin. Ana ekranda sağda telefonun ip adresi yazacak. Bu ip adresini daha sonra bilgisayarımızdaki istemciye yazacağız. Resimdeki örneğimiz 10.0.0.188 bu sizde farklı olacaktır.

Bilgisayarda uygulamayı kullanmak için iki farklı işlem yapmamız gerekiyor.  İlk olarak sanal mikrofon sürücüsünü daha sonra ise telefona bağlanmamızı sağlayacak olan uygulamayı kuruyoruz. Uygulama üzerinde connect bölümünden wifi seçip telefonumuza ip adresini yazıyoruz.

Windows sürücüsü   Windows istemcisi

Resimlerde gösterilen aşamaları tek tek takip ettiğinizde herhangi bir problem yaşamadan uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama belli bir süre sonra bağlantısı kopuyorsa bunun sebebi telefonun güç tasarrufu moduna almasıdır. Telefonunuzdan bu uygulama için güç tasarrufu kapatırsanız bir problem yaşamazsınız.

Modem , bilgisayar ve telefonun WIFI donanımı orta seviyenin altındaysa konuşurken ara ara kesikler olabilir. Biz Testimizi 5 GHz de AC destekli cihazlarla gerçekleştirdik.

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefonu Mikrofon Olarak Kullanma

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz