Windows 10 Üzerine Soru&Cevap


Merhabalar,
Bugünkü videomuz da Windows 10 hakkında sıkça sorulan soruları cevaplamış bulunuyorum. Aklınızda tüm soru işaretlerini hemen hemen kaldıracaktır diye düşünüyorum. Ayrıca windows 10 rezervasyon bildirimi üzerine de biraz bahsediyorum. Kafanızda hala soru işaretleri varsa, sormaktan çekinmeyin diyerek keyifli seyirler diliyorum.
Ayrıca videodaki ilgili yazılar şunlar:
Windows 10 rezervasyon bildirimi çıkmadı ne yapabilirim?
Hangi sürümler Windows 10’a ücretsiz yükseltilebilecek?


4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selamlar,
    Windows lisansı almak için g2a.com’u önermişsiniz ancak, buradaki satışlar hem illegal, hem de aldığımız lisans anahtarını eninde sonunda bir başkasına da satacakları için 2. kez etkinleştirmek mucize ve uzun vadede çöpe giden para demek. Microsoft, donanım üreticilerine oem windows lisansını 30 $’a satıyor. Bizim de bu şekilde legal olarak satınalma şansımız yok mu?

    1. Merhaba;
      G2A’da sadece sizin bizim gibi insanlar satış yapmıyorlar. Ufak çaplı firmalar, stokçularda satış yapıyorlar. Yani buradan satılan keylere tamamen illegal diyemeyiz. OEM Lisans meselesine gelince, büyük firmalar bazı laptop modellerini Freedos olarak satışa sunabiliyorlar. Dolayısıyla OEM anlaşmalarından artan lisansları satışa çıkarabiliyorlar. Evet kabul ediyorum riskli bir yöntem. Bir keyin birden fazla kişiye satılma ihtimali var fakat bunun içinde itibarı yüksek olan satıcıyı seçmeniz gerekiyor. Keza dediğim gibi lisanslar illegal değil. Sadece sizden başka birine daha satılabilir. Tek sıkıntı bu olur. Onun içinde dediğim gibi ticaret puanı yüksek satıcılardan almak gerekiyor. Microsoft’tan doğrudan OEM lisans satın alınamıyor malesef.