Apple iPhone 7 Ailesi Garip Sesler Çıkarıyor


iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışa çıktığı andan itibaren gerçekten de büyük bir ilgi ile karşılandı. Önceki nesle göre çok daha hızlı satılan modeller hakkında Apple, sene sonuna kadar 100 milyon satış barajını açmayı düşünüyor. Tüm bu iyi senaryoların yanında daha yeni yeni kullanıcıların eline geçmeye başlayan iPhone 7 ailesinden garip sesler geldiği ortaya çıktı.
Bir iPhone 7 Plus sahibinin paylaştıklarına göre cihaz yük altındayken kasa içerisinden bir ses sürekli olarak geliyor. Tıslama sesine benzeyen bu sesin henüz nereden kaynaklandığı yada diğer modellerde de bu sorunun olup olmadığı bilinmiyor.

Gelen tıslama sesi hakkında ilk görüşler kaynağın Apple A10 Fusion yongası olabileceği yönünde. 4 çekirdekli bu yonga hali hazırda en güçlü mobil işlemci konumunda. Çekirdek hızlarının dahi arttırıldığı Apple A10 Fusion belkide yoğun yük altında bu sesi verebilir. Bir başka görüş ise sesin kaynağının Intel 7360 modem yongasının olabileceğini söylüyor.
Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir