Windows 8 Şifre Kaldırma İşlemi


Merhabalar,
Windows 8 ve türevlerinde -8.1, 8.1 pro vs.- Hotmail yada outlook hesabınızla giriş yaptığınızda şifre girmeniz gerekiyor. Yalnız bu durum bazen, oldukça fazla can sıkabiliyor. Yerel hesabı şifresiz şekilde kullanabiliyorsunuz fakat hiçbir uygulamadan yararlanamıyor. Marketi kullanamıyorsunuz. Yani windows, windows olmaktan çıkıyor. Dolayısıyla e-mail hesabına geçiş yapıyorsunuz. Peki her defasında parola sorma illetinden nasıl kurtulabilirsiniz? Çözümü çok çok basit aşağıda ki adımları takip ediniz.

  1. Windows tuşu ve Q harfine aynı anda basın.
  2. Sağ tarafta açılan arama bölümüne netplwiz yazınız ve çıkan sonucuna tıklayın.
  3. Microsoft hesabınızı seçin.
  4. Hesabımızı seçtikten sonra “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad veya parola girmelidir” kutucuğunda ki tik işaretini KALDIRIYORUZ
  5. Uygula” Butonuna basıyoruz.
  6. Butona basınca karşımıza şifre girme ekranı girecek.
  7. Şifremizi girip tamam butonuna basıyoruz.

Gördüğünüz gibi işlem oldukça basit. Sizde bilgisayar her açıldığı şifre sorma illetinden bu şekilde kurtulabilirsiniz. Aslında, şifreyi kaldırmış olmuyorsunuz. Sade sisteme: “Şifreyi her seferinde benim yerime sen gir” demiş oluyorsunuz.
Bir sonraki yazımda görüşmek üzere,
Esen kalın.


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.