CES 2017; Asus VivoPC X, Küçük, Güçlü, VR Uyumlu!


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
VR’ın (Sanal Gerçeklik) en büyük dezavantajlarından biri, büyük ve güçlü bir oyun bilgisayarının yanında birde VR seti kurmanın zorunluluğu. Asus, bunu VR’a uyumlu olacak şekilde tasarlanmış kompakt bir masaüstü bilgisayarıyla kolaylıkla monitöre yada TV’ye aktarmaya çalışıyor.
Yeni VivoPC X, piyasadaki mevcut oyun konsollarından çok daha büyük değil ancak Intel’in en yeni Core i5 Kaby Lake işlemcisini, Nvidia GTX 1060 ekran kartını, 8GB RAM ve 512GB SSD depolama alanını içeriyor.


Tüm bu güç, 5 kilo ağırlığında küçük bir şasiye yerleştirilmiştir. Nvidia’nın GTX 1060’ı VR’ye hazır olarak sınıflandırıldı, ancak bir GTX 1070 veya 1080’e kıyasla bu skalanın alt ucunda bulunuyor. Yine de, temel VR oyunları VivoPC X’de iyi çalışacaktır.
Asus cihazında dört USB 3.1 ve iki USB 2.0 portuna ve iki tane VR aksesuara ve denetleyicilere yer veriyor. Nvidia G-Sync ekranlarını destekleyen iki HDMI portu ve bir DisplayPort bile var. Kompakt masaüstü bilgisayarların etrafındaki tek endişe ısı meselesidir ancak Asus, havayı içeride dolaştıran yan delikleri ve Intel işlemcisini ısıdan uzaklaştıran özel bir ısı borusunu içeriyor. Asus’un VivoPC X cihazı Mart ayında 799 dolardan satışa sunulacak.
Kaynak; The Verge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir