Android, iOS ve Windows için En İyi 5 Bluetooth Klavye


Öncelikle hepinize merhaba, yazımıza hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi akıllı cihazlarımızı sadece tüketim amaçlı kullanmıyoruz. Bir çoğumuz bu cihazlar üzerinden bir şeyler üretmeye de çalışıyor, örneğin blogda yazı yazmak gibi. Ancak akıllı telefonlarımız veya tabletlerimizle sahip oldukları sanal klavye üzerinden yazı yazmak oldukça zor ve pratik değil.

İşte burada imdadımıza Bluetooth klavyeler yetişiyor. Android, iOS ve Windows işletim sistemleri ile senkronize halinde çalışan ve bağlantıyı Bluetooth aracılığıyla gerçekleştiren bu klavyeler yazı yazmak için esasında birebir diyebiliriz. Eğer sizde Bluetooth klavye arıyorsanız o halde aşağıya doğru scroll yapın ve ürünlere ulaşın.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 (Öneri)

Listemizde ki cihazlar arasında aslında en alınabilir ve en praktik cihaz Logi’nin Multi-Device K480 modeli zira adından da anlaşılabileceği üzere diğerlerinde olmayan bir özellik bunda var. O da aynı anda farklı işletim sistemine sahip veya farklı cihazları kullanma özelliği. Yani bu klavyeyi bilgisayar masasının üstüne koyup PC’yi ve aynı zamanda tablet ve aynı zamanda telefonunuzu kullanabilirsiniz. Bünyesinde geniş bir dock’da barındıran klavye AAA pillerden enerjisini alıyor. Fiyatı ise 25 Dolar.
Amazon’dan Satın Al

LG Rolly

Teknoloji devi LG esasında sadece akıllı telefon veya TV üretmiyor, bunların yanında küçük akıllı cihazlar ve daha bir çok cihazın üretimini gerçekleştiriyor. LG Rolly ise bunlardan bir tanesi ve oldukça yenilikçi. Zira kendisi ”Endüstrinin ilk katı yuvarlanabilir kablosuz klavyesi” olarak lanse ediliyor. 10” cihazlara kadar kendi dock’unda cihazları tutabilen cihaz AAA pillerden enerji alıyor ve 4 ay kullanım süresi vaat ediyor. Cihaz Android, iOS ve Windows uyumlu. Resmi fiyatı 120 dolar olsa da Amazonda fiyatı 57 Dolar.
Amazon’dan Satın Al

EC Technology Foldable Bluetooth Keyboard

EC Technology’de yaratıcı bir çözüm ortaya koymuş bu ürünüyle. Zira şu anlık ”katlanabilir” cihazlar akıllı telefon ve tabletler tarafında gündemde olsa da EC Tech, bunu klavyesine getirmiş ve taşınabilirlik anlamında bir adım daha ileriye çıkmış. Kapatıldığında cebinize veya gömleğinizin cebine bile sokabilirsiniz. Bünyesinde şarj edilebilir bir batarya sunan ve bununla ortalama 80 saat kullanım süresi vaat eden klavye bir dock’a sahip değil bu yüzden cihazın için bir stand gerekebilir. iOS, Android ve Widnows’un desteklendiği klavye 35 Dolar fiyata sahip.
Amazon’dan Satın Al

iClever Ultra Slim 3 Color Backlight Bluetooth Keyboard

Bir başka katlanabilir klavye ise iClever’dan geliyor. Diğerlerinden farklı olarak tuşları aynı zamanda arkadan aydınlatmalı yapıda (Kırmızı-Yeşil-Mavi). Bluetooth üzerinden iOS, Andorid ve Windows cihazlara erişebilen klavye ayrıca USB kablo ile PC’ye de bağlanabiliyor. Ek olarak sahip olduğu kombinasyon ile cihazlara arasında geçiş yapılabiliyor. iClever klavye 750mAh batarya ya ve yaklaşık 55 Dolar fiyata sahip.
Amazon’dan Satın Al

Jelly Comb Universal Bluetooth Keyboard

Hocam sen onu bırak da bana şöyle ucuz yollu ama şık görünen bir klavye öner diyorsanız işte bu sizin aradığınız. Jelly Comb Universal Bluetooth klavye iOS, Android, Windows ve Mac ile birlikte çalışabiliyor. Tak-Çalıştır gibi bir mantıkla yani çok basit bir şekille kullanılan klavye AAA tarzı pillerden güç alıyor. Fiyatı ise sadece 13 Dolar.
Amazon’dan Satın Al
Jelly-Comb-Universal-Bluetooth-Keyboard
 
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir