Galaxy Note 8 Varsayılan Olarak FHD+ Çözünürlük ile Geliyor, QHD+ Değil


Sorun değil, özellik.

Hafta ortasında Samsung’un duyurduğu Galaxy Note 8 hakkında birçok haber yaptık ve yetmediğini düşünerek bir tane daha yapmaya karar verdik. Bildiğiniz gibi Note 8, 6.3 inç gibi devasa çift kavisli harika bir ekran ile geliyor. Ancak çözünürlük tarafında ufak bir karmaşa var.
Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8+’da olduğu gibi Galaxy Note 8’in de ekran çözünürlüğünü varsayılan olarak Full HD+ (Yani 1080 x 2220) olarak ayarlamış durumda. Yani telefon kutudan çıktığınız QHD+ (yani 1440 x 2960) çözünürlüğünde olmayacak. Eğer isterseniz bunu ayarlar kısmından rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Ek olarak GearVR veya uyumlu diğer VR gözlüklerini kullanacaksanız da çözünürlüğü yükseltmeniz kaliteyi doğrudan etkileyecektir.
Açıkçası iki çözünürlük arasındaki farkı sert bir şekilde fark etmeyeceksiniz ancak 5000 TL verdiğiniz telefonu tam haliyle kullanmak hakkınız.
Öte yandan bizim kafamızı karıştıran ise Samsung’un telefonun batarya sürelerini hangi çözünürlüğü baz alarak açıkladığı. FHD+ çözünürlükte batarya süresinin daha iyi olmasını bekleyebiliriz doğal olarak ancak Samsung’un hangi çözünürlükte batarya ömrü testini yaptığını bilmiyoruz. Eğer firma testleri FHD+’da yaptıysa çözünürlüğü arttırmak söylenen süreleri görmenizi zorlaştıracaktır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir