Anti-virüsler Gerekli mi? Kendinizi Nasıl Korursunuz?


Merhabalar;
Yine bir videolu blog ile karşınızdayım. 1 yılı aşkın süredir hiçbir antivirüs programı kullanmamaktaydım. Bugün sistemimi kontrol etmek amaçlı AVG internet security 2015 kurdum ve tam tarama yaptırdım. Taranan 550.378 dosya içinde 0 tehdit bulundu. Bir yılı aşkın süredir, uyguladığım basamakları sizlerle paylaşmak istedim. Bilgisayarımda sadece windows güvenlik duvarı vardı. Neler yaptım? Güvenliğinizi arttırabilecek önemli ipuçları ile karşınızdayım.
İyi seyirler;


4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Güzel bilgiler teşekkür ederim ama her şeye rağmen en azından bir antivirüs bulundurmak güzeldir.

    1. Dinlediğiniz ben teşekkür ederim. Ayrıca e-mail adresinizi sadece biz görebiliyoruz, diğer kullanıcılar göremiyor.
      İyi günler dilerim.

  2. Öncelikle geçmiş olsun. Bu tarz giriş seviyesi bilgisayar kullanıcılarının bile anlayabileceği, eğitici videolar hazırlamanız gerçekten çok güzel. Akıcı ve samimi bir video olmuş. Söylediklerinize çoğu noktada katılıyorum. Beladan uzak durduğunuz taktirde bela kolay kolay gelip sizi bulmuyor. Ancak bilgisayarınızın veya ev ağınızın kişisel olmaktan çıkıp ev halkı ile toplu kullanıma açılması durumunda herkesin sizin kadar bilinçli ve tedbirli olamayacağını da var sayarak bazen insan eşeği sağlam kazığa bağlamak isteyebiliyor insan. İşte o noktada ister istemez performanstan feragat edip güvenliğe doğru kaymaya başlanıyor.

    1. Öncelikle teşekkür ederim. Elimizden geldiğince, ön yargıları yıkmaya ve insanlara teknolojiyi verimli kullanabilmeleri için yardım etmeye çalışıyoruz. Dediklerinize katılıyorum. Aynı şey video da bahsettiğim, “başkalarından sürekli veri depolama birimleri alıp, çalıştırıyorsanız gerekli…” diye devam eden cümle içinde geçerli. Başkalarından bir şeyler alıyorsanız güvenliği sıkı tutmaz zorundasınız. Nitekim içerisine neler atıldığını bilmeden USB’yi açmamak gerekir.