Windows 7 Güncelleme Desteği Bu Geceden İtibaren Sona Eriyor


Windows XP işletim sistemi 12 yıl destekledikten sonra tam olarak fişini çeken Microsoft, Windows 7 için de ufaktan hazırlıklarına başladı. Bu gece saat 00.00‘dan itibaren kritik durumlar hariç Windows 7 güncellenmeyecek. Bu da demek oluyor ki Windows 7 kullanıcıları eskisine nazaran daha az güvende olacak ve yeni çıkan işletim sistemine özel özelliklerden yararlanamayacak.
Microsoft, hali hazırda bulunan en güncel işletimi olan Windows 8.1 sürümüne yükseltme için çok büyük indirim ve kampanyalara henüz başvurmadı. Bundan yola çıkarak Dijitaller Ekibi olarak Nisan ayında çıkışını yapması beklenen Windows 10 işletim sisteminin Windows 7 sahipleri için büyük indirimler ile satılacağını tahmin ediyoruz. Eğer Windows 7 sahibi iseniz ve işletim sisteminizi güncellemek istiyorsanız Windows 10 sürümünün satışa çıkmasını beklemenizi tavsiye ederiz.
Kaynak: Microsoft


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir