Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma


Artık hayatımızın büyük bir bölümünü internette geçirdiğimiz bir gerçek halini aldı. Özellikle akıllı telefonların da yaygınlaşması ile birlikte interneti hayatımızın bir parçası haline getirdik. Peki internette en çok ne yapıyoruz? Genele bakıldığında insanların en çok sosyal ağlarda vakit geçirdiği tespit ediliyor. Sosyal ağ deyince de akala ilk olarak Facebook geliyor. Belki de hayatımıza sosyal ağ kavramını en iyi -belki de ilk- yerleştiren site oldu.
Son zamanlarda bu tarz sitelerde bir trend başladı. Facebook videolarınızı insanlara yaymanın en pratik yollarından birisi. Bunun farkında olan site bizlere videoları otomatik oynatma özelliği sunuyor. Bazıları için önemsiz bir şey olsa da küçük küçük derken bir sürü megabaytınız boşa gidiyor. Özellikle AKK gibi bir belanın olduğu internet aleminde önemsiz görünen megabaytlar birleşip gigabaytları buluyor.
Bu sorunun basit bir çözümü olsa da çoğu bilmeyen kişiyi bilgilendirmek amaçlı bu rehberi hazırladım.

2  Video Ayarları

Bu Sorunu Nasıl Düzelteceğiz?

Öncelikle Facebook.com ‘a giriş yapmanız gerekiyor.  Ardından da facebook.com/settings?tab=videos ayar penceresine girerek hem video kalitenizi belirleyebilirsiniz hem de otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz. Bütün yapmanız gereken sağ taraftaki düğmeyi varsayılan yerine kapalı konumuna getirmeniz yeterli. İşte ben dahil bir çok kişiyi rahatsız eden otomatik oynatma özelliğini kapatmış oldunuz.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir