Hayatın başlangıcına dair görüşler


Merhabalar,
Teknolojiyi yaratan bilime selam olsun! Bilime olan borcumuzu ödemek amacıyla, “Bilim” kategorimizi açtık ve ilk videomuzu çektik. Hayatına başlangıcına dair görüşleri ana hatlarıyla sizler için ele aldık. Umarım sizleri de bu konularda araştırmaya teşvik edebilmişizdir. Konumuzu böyle ilerletip, uzay teknolojilerine kadar çıkarmayı planlıyoruz. İyi seyirler.


1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Çok geniş bir konuyu seçmişsiniz, başkalarının düşüncelerini almanız hayal kırıklığı oldu açıkçası ben daha çok mevcut veriyi yorumlama bekliyordum. Bende düşüncemi paylaşmak isterim.
  1 – Etin içindeki bakteriler zamanla açığa çıkabilir, gene çok kısıtlı bir örnek, herhangi birşeyi çürüteciğini düşünmüyorum.
  2 – Tek hücreli canlı sonuçta, minik bir parçanın yere gelmesi dışında, havada taştan kopup havada süzülüp sonunda yerini bulabilir. Sonuçta biryerde var olan canlı yer değişebilir.
  3 – Canlılar arsenikle temasta ölüyor gibi bir düşünce olamaz zaten, dünyadaki keşfedilmişler böyle olabilir ama başka yerdeki pekala yaşabilir.
  4 – İslam kaynaklarında insan direk olarak dünyada var edilmiş, gerekli bilgi verilmiş canlıdır. Hayvanlar ise belirtilmemiştir. Dünyanın belli bir zamanda yaratıldığı ( yavaş yavaş oluştuğu, üzerindekilerle birlikte) bahsedilir.
  5 – Adaptasyon geri dönüşlü bir durum, en ilker kabileler, hiç teknoloji- araç görmemiş insanlar bile hayvansı değildir, insanidir. Adaptasyon ile ilgili bir durum olsa aynı şartlarda tekrar aynı yere dönmüş oluruz. Bir hayvan tahmini 50-100 yıl içerisinde değişir.
  6 – Türler değişmiştir ama tekrar aynı koşullarda eski haline döneceklerdir. Ama çoğu çeşit “tür” dür eski haline dönmeyecektir, bir siyahinin geri beyaz olması gibi bir durumdur. Doğal koşullarda pek mümkün değildir. Ton kayıpları olsa dahi eski haline dönmeyecektir. Aynı yerde yaşayan çok farklı etnik gruplar gibi hepsinin yeri bellidir. Çok uzun zamanda olduğu varsayılırsada çok, çok fazla bir çeşitlilik olacaktır. Gözleri çekik, siyahi. Saçları olmayan beyaz adam gibi.