Windows 10 Kaldığın Yerden Devam Etme Özelliğini Kapatma


Oturumu kaydetme özelliği yıllardır Windows sistemler üzerinde vardı fakat bu özelliği kullanıcılar kendileri aktif etmek istediğinde açılıyordu. Windows güncellemesi (1709) ile beraber bu özellik bazı bilgisayar sistemlerinde aktif oldu. Normalde bu özellik sayesinde bir iş üzerinde uğraşıyorken açık olan Windows pencerelerinizin ve programlarınızın  yeniden bilgisayarınızı açtığınız zaman size hazır olarak gelmesi için tasarlanmış sistem fakat bazı kullanıcılar bu özelliği sevmiyor olabilir.

Oturumu Kaydetme Özelliğinin Kapatılması

İlk olarak ayarlar menüsünü açın ve Hesaplar kısmından Oturum Açma Seçeneklerine girin. En altta bulunan güncelleme sonrası otomatik açılma seçeneğini devre dışı bırakın.

Bilgisayarınızda başlat menüsünü açın ve “Dosyaların ve klasörlerin arama seçeneklerini değiştir” yazın. Karşınıza çıkan sonucu açın.

Açılan pencere üzerinde biraz aşağıya inin ve “Oturum açma önceki klasör pencerelerini geri yükle” seçeneğini pasif edin (Yanındaki tik işareti olmayacak).
Tamam butonuna bastıktan sonra bir sonraki oturum da artık eski oturumdan kalan pencereler açılmayacak.


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir