CES 2017; Karşınızda Dell XPS 13 ve Tüm Detayları


Dell’in XPS 13’üne olan aşkımızı belirtmekten bir utanç duymuyoruz. Zira çıktığından beri piyasadaki en iyi Windows dizüstü bilgisayarlardan biri konumunda. Geçtiğimiz gün Dell’in yanlışlıkla gösterdiği 2’si 1 arada XPS 13 hakkında şimdi resmi bilgilere sahibiz. Dilerseniz o detaylara geçelim.
Dell XPS 13 2-in-1 dizüstü bilgisayar, tablet, stand ve çadır olmak üzere dört farklı modda kullanılabildiği gibi aileden gelen InfinityEdge tasarımını yani uçtan uca ekran dizaynını da bünyesinde barındırıyor. 13.3 inçlik ekranın etrafında 5,2 mm’lik bir çerçeve bırakan XPS 13’ün Full HD ve QuadHD + (3200 x 1800 piksel) çözünürlük seçenekleri bulunuyor. 
7. nesil Intel Core i5 veya i7 işlemcilerden gücünü alan XPS 13,  16GB’a kadar RAM desteğine ve 1 TB’a kadar SSD’ye sahip durumda. Çeşitli konfigürasyonlar bu tip cihazlarda görmeye alışık olduğumuz detaylardan.
Pil süresi konusunda başarılı olan cihazın en üst konfigürasyona sahip olan varyantında 7 saate varan Netflix’de film/dizi izleme süresi, 4 GB RAM’li varyantta ise 10 saate varan Netflix süresi elde etmek mümkün. Öte yandan içerik tüketiminden ziyade ürünü iş amaçlı kullanacaksanız Full HD ekranlı modelin 15 saat civarında bir çalışma süresi sunduğunu belirtelim.
Alüminyum gövdeye sahip olan Dell XPS 13’te USB Type A tibi USB girişleri bulunmuyor. Bunun yanında iki adet USB 3.0 Type C portu cihazda yer almakta. Ek olarak bir de Thunderbolt 3.0 portu bulunuyor, yani bununla şarj edebilir yada iki adet 4K monitöre güç verebilirsiniz. Öte yandan microSD kart yuvası, DisplayPort ve 3.5 mm. kulaklık jak girişi ve kutudan çıkan  USB-A to USB-C adaptörü diğer detaylar arasında yer alıyor.
5 Ocak’ta satışa çıkan olan Dell XPS 13 2-in-1 için 999 Doları gözden çıkarmanızın gerektiği de bir başka detay. Ama hey! Netflix’i yatakta izlemek için bu karşılanabilir bir detay değil mi?
CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir