Windows 10 Oyun Modunu Açma


Şuanda kullanıcılar tarafından Windows 10 Creators güncellemesi indirebilir durumda. Bu güncellemede oyuncu olan kullanıcıları memnun edecek Oyun Modu seçeneği de eklendi. Bu mod sayesinde siz oyun oynarken arka planda gereksiz yapılan işlemler azaltılıyor ve böylece oyunlarınız hem stabil hemde daha yüksek FPS alma imkanına sahip oluyorsunuz. Windows 10 Oyun Modunu aktif etmek için  aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Windows 10 ayarlarına girin
  2. Önünüzde açılan ayarlar ekranından  Oyun kısmını seçin.
  3. Oyun ekranında solda bulunan menülerden Oyun Modu kısmını seçin. Karşınıza ‘Oyun Modunu kullan‘ diye bir seçenek çıkacak. Bunu açık konumuna alın.
  4. Şuanda Oyun Modu açık fakat bazı oyunlarda varsayılan olarak aktif olarak gelmiyor. Oyunun içindeyken Oyun Modunu açmamız gerekebiliyor.  Oyun içindeyken Oyun Modunu aktif etmek için öncelikle Windows + G tuşlarına basın. Çıkan pencereden ayarlar simgesini seçin.
  5. Açılan pencereden ‘Bu oyun için Oyun Modunu kullan‘ seçeneğini onaylayın. 
  6. Oyun Modunu açtıktan sonra değişen FPS.

 


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir