Elon Musk, SpaceX'in Uzay Giysisini Paylaştı!


Hoş görünüyor

Elon Musk ve onun önderliğinde SpaceX, 2022 veya bir gecikme olursa 2020’li yıllarda Mars’a doğru yolculuk etmeyi planlıyor fakat bu plandan insanlı yolculuğun çıkarıldığını belirtelim. Buna rağmen bu sadece bir plan ve aşılması gereken hala çok büyük sorunlar bulunuyor.
Bu sorunlardan en küçüğü olan uzay giysisi ise kısa süre önce Elon Musk’ın kişisel Instagram hesabından paylaşıldı. Fotoğraftan çok az detay görebiliyor olsak da giysinin rahat olduğu anlaşılabiliyor. Musk’ise giysinin herhangi bir çalışmayan bir versiyon ya da prototip olmadığını belirterek bunun çalışan bir model olduğunun altını çiziyor. Hatta test aşamasında olduğunu ima ederek 2 kat vakumlu basınç ile test edildiğini aktarıyor.


Giysi hakkında daha fazla detay ise ilerleyen günlerde elimizde olacak. Fakat şunu belirtmeliyim ki bu giysi yüzey giysisi değil. Uzay aracında, yüksek basınçlı ortamlarda astronotların giydiği bir elbise bu. Basın giysilerinin en büyük eksiği ise kaba ve astronota kısıtlı bir hareket alanı sağlıyor oluşu. Musk’ın paylaştığı bu kostüm daha esnek gibi görünüyor. Araç içerisinde astronotlar daha rahat hareket edebilirler.
Detaylar için takipte kalın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir