Windows 8 Market ve Uygulama Hatası Çözümü


Merhaba,
Uzun zamandıır muzdarip olduğum bir konuyu sizinle paylaşmak  istiyorum ve tabiki çözümü ile beraber. Öncelikle kullandığım işletim sistemi: Windows Embedded 8.1 Industry pro dreamspark’ın öğrenciler için dağıttığı temiz windows yazılımı. Windows 8.1 pro dan tek farkı içinde metro uygulamalar gelmiyor siz kuruyorsunuz. Benim için veli nimet. Gelelim aldığım hatalara.

  • Windows Mağaza açılmıyor
  • Windows metro uygulamaları açılmıyor
  • Windows metro uygulamaları simge durumuna düşüyor.
  • Windows metro uygulamalarını yüklenmiyor.
  • Uygulamalar yüklenirken 0x60070002 hatası veriyordu.

Hatayı windows güncellemeleri yüzünden alıyorsunuz. Çözümü basit.
1-Öncelikle güncelleştirmelerin hepsini yaptığınızdan emin olun.
2-Bilgisayar ayarlarından “Yeni bir kullanıcı ekle” diyerek yeni bir kullanıcı ekleyin.
3-Yeni kullanıcıyı eklerken başka bir hotmail mail adresi kullanın.
4-Yeni kurduğunuz hesaba girip hatalardan kurtulduğunuzu anlamak için mağazaya girin uygulama yükleyin, sorun olmadığından emin olun.
5-Hatalı kullanıcı hesabınızı bilgisayar ayarları>>hesaplar sekmesinde bulunan “bağlantıyı kes” yazısına basarak yerel hesap olarak ayarlayın.
6-Yeni kullanıcı hesabınıza gelerek bilgisayar>>c:>>Users yolunda eski hesabınızdaki belgelerim klasöründen ve deskop(masaüstü) klasöründen yeni hesabınıza kopyalayın.
7-Yeni kullanıcı hesabınızda, eski kullanıcı hesabınızın mail adresini kullanmak için;  bilgisayar ayarları>>hesaplar sekmesinde bulunan “bağlantıyı kes” yazısına basarak yerel hesap olarak ayarlayın. Ardından hotmail hesabınıza bağlayabilirsiniz.
Not:Hata, windows kendini güncellerken oluşuyor. Bu yüzden tüm güncellemeleri yapın, ve ardından bu işlemleri yapın.
Okuduğunuz için teşekkürler.


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

12 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yeni kullanıcı eklemeye çalıştım ancak ”PC Settings” açılmıyor.
    Metroda sağ üstten aşağıya doğru indirip ”Settings”i seçiyorum, ”PC Settings”i seçtiğimde açmıyor.

  2. Merhabalar, Bilgisayarım için Advanced System Care Pro yükledikten sonra bir tarama yaptım. Ardından metro uygulamaları açılmamaya başladı. Ve çook fazla kasıyor. Ahmet ÖZER’in verdiği kod da işe yaramadı. Lütfen cevap verin bu aralar yorumlara cevap vermemeye başladınız. Ve bilgisayara yeni format attım. Lütfen format atmamı isteyin. Teşekkürler.