Sony Xperia XZ1 ve XZ1 Compact; Daha Hızlı ve Daha İyi Kamera, Aynı Tasarım!


Kaput altı güncellemesindan hallice

Sony, sadece dakikalar önce yeni akıllı telefonları Sony Xperia XZ1 ve XZ1 Compact modellerini duyurdu. Yenilenmiş iç bileşenleriyle dikkat çeken telefonlar kamera alanında da önemli güncelleme alıyor ancak aynı şeyleri tasarım alanında söylememize izin vermiyor -belki gelecek sene.
Her iki telefon da ilk defa Android 8 Oreo ile ön yüklü gelecek telefon olarka karşımıza çıkıyor. Kamera alanına geçtiğimiz de ise her iki telefonda Xperia XZ Premium’da kullanılan ve genel olarak beğenilen 19 MP’lik Motion Eye kamera sistemi kullanılıyor. Sony, çift kameraya geçmemekte bir kez daha direniyor. 19 MP’lik bu kamera 960 FPS 760p’de süper ağır şekim videoları, normal hızda 4K video ve EIS (OIS bir kez daha yok) ile donatılmış.

IFA Berlin 2017 Haberlimizin Tamamına BURADAN Ulaşabilirsiniz


Xperia XZ1’in ön kamerası 13 MP, Xperia XZ1 Compact’ın ön kamerası ise 8 MP olarak konumlandırılmış.
XZ1’de sunulan bir yeni özellik, bir 3B Tarama modudur. Kamera bir nesneyi tarayabilir ve dosyayı daha sonra bir 3D yazıcıya gönderebir ya da bir sosyal ağda paylaşabilirsiniz. Sony bu özelliği oyunlara entegre etmeyi planlıyor, bu sayede başınızı tarayıp bir avatar olarak kullanmanız mümkün olacak, ancak bu ortaklıklar henüz kesinleşmiş değil.
Xperia XZ1, 5.2 inçlik Full HD HDR ekran ile gelirken küçük Compatct model ise 4.6 inçlik 720p ekrana sahip. Ancak çerçevelerin kalınlığı küçük modelde daha çok göze batıyor doğrusu.

Öte yandan iyi olan şey ise her iki telefonun da aynı donanıma sahip oluyor oluşu. Snapdragon 835, 4 GB RAM ve 2700mAh gücünde batarya. Depolama da ise ufak farklılık var. XZ1 64 GB depolamaya sahipken, Compact ise 32 GB alana sahip. Fakat her iki telefonda microSD desteğini bünyesinde bulunduruyor.
Eğer küçük ama en güçlü telefonu almak istiyorsanız Sony Xperia XZ1 Compact’tan başka bir seçeneğinizin olmadığını da belirtelim. Zira 2017’de çerçeveler incelirken ekranlarda 5.7 inç büyüklüğü aşmaya başladı.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia XZ1, 19 Eylül tarihinde 700 Dolar fiyat etiketiyle piyasaya girecek. Küçük kardeş  Sony Xperia XZ1 Compact ise 4 Ekim tarihinde 600 Dolar‘dan hayatımızda yer arayacak. Tasarımları bir yana bırakırsak genel olarak fiyatların diğer rakiplere (Samsung, Apple, LG) göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
#Kaynak; The VergePhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir