Yeni Amiral Geliyor; Sony Xperia XR Onaylandı!


Geçtiğimiz saatlerde ABD iletişim belgelendirme kuruluşu FCC tarafından onaylanan Sony Xperia XR, önümüzdeki ay tanıtılacak. Sony’nin yeni amiral gemisi olacak olan Xperia XR, firmanın OmniBalance tasarım anlayışının yer almadığı bir model olacak.
Sony-Xperia-XR-2 (1171 x 448)
2-7 Eylül arasında gerçekleşecek olan IFA 2016 fuarından bir gün önce özel bir etkinlik kapsamında tanıtılması beklenen cihaz 146.4×71.9×8.1mm ebatlara sahip olacak. Köşeli hatlara sahip olan Xperia XR, sağ tarafında ses açma-kısma, deklanşör ve güç butonu yer alıyor. Güç butonu aynı zamanda parmak izi okuyucu görevini de görüyor. Alt ve üst çerçeveleri kalın olan modelde burada iki adet hoparlöre yer verilmiş. Ayrıca USB Type C portuna sahip olan Xperia XR, Sony tarafında bir ilk olma özelliğini taşıyor.
Sony-Xperia-XR-3 (1137 x 514)
5.2 inç Full HD  çözünürlüklü ekran ile gelen cihaz Snapdragon 820 yongasından gücünü alıyor. Dört adet Kryo çekirdeği ve Adreno 530 grafik biriminin bulunduğu bu yongaya 4GB RAM, 32GB depolama alanı ve 2700mAh batarya eşlik edecek. Ayrıca cihazın hem ön hemde arka kameralarıyla 4K video kaydı yapabileceği de belirtilenler arasında. İlerleyen günlerde daha fazla detaya sahip olacağız, bizleri takipte kalın.
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir