Huawei P9’un Android Oreo Güncellemesi Almayacağı Açıklandı


Bu üzdü beni


Bu yılın başlarında Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Android 8.0 Oreo Beta sürümünü Mate 8 ve P9 modelleri için dağıtmaya başlamıştı. Fakat Huawei Birleşik Krallık Destek hattı tarafından gönderilen bir e-postaya göre firma, P9 için Oreo güncellemesini iptal etmiş durumda.

Huawei P9, firmanın ilk çift kameralı ve Leica imzalı amiral gemisi unvanına sahip bir cihaz. 2016 yılında Android 6.0 Marshmallow ile piyasaya sürülen telefon büyük güncelleme olarak sadece Android 7.0 Nougat sürümüne  yükseltilmişti. Ancak buna rağmen Huawei, yeni Android sürümünün cihaz için uyumsuz olduğunu düşünüyor. Ve Oreo sürümünün telefonda sistem arızası, donma ve pil tüketiminde artış gibi sorunların oluşmasına yol açacağı aktarılıyor.

Açıkçası Oreo Beta sürümünün paylaşılmasından bu yana çok uzun bir süre geçmişken böylesi bir geri bildirimin bu kadar geç aktarılması pek doğru değil. Öte yandan P9 Plus ve P9 Lite için bir bilgi e-posta’da geçmiyor fakat P9 bu güncellemeyi almayacaksa bu modeller için de güncelleme beklememek gerek.

#Kaynak; Phonearea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir