Hem Suçlu Hem Güçlü; Aldattı, Yakalandı, Uber'a 48 Milyon Dolarlık Dava Açtı!


Uber‘ı aslında çoğunuz biliyorsunuzdur. Türkiye’de yasallığı konusunda ciddi tartışmalar süredursun yurt dışında hayli ilginç bir olaya şahit oldu kendileri. Fransız bir ailenin dolaylı olarak ayrılmalarına neden olan Uber servisi yaptığı açıklamada “Boşanan çiftler hakkında yorum yapmıyoruz.” dedi.
Olay ise şöyle gerçekleşmiş; Fransız iş adamı, Uber’dan yararlanmak için eşinin telefonunuz kullanıyor. Uygulamaya kendi hesabından girerek aracı çağırıyor, hesaptan çıkış yapmayı da ihmal etmiyor. Eşine de tüm gün işte olacağını sonrasında arkadaşlarla kısa bir görüşme yapıp eve döneceğini söylüyor.

Ancak Uber’ın seyehat konusunda sürekli bildirimler gönderdiğinden haberi olmayan arkadaş, ironik bir şekilde eşine yakalanmış oldu. Aldatıldığını öğrenen eşi boşanma davasını açmış durumda.
Aldatan eş ise avukatıyla beraber tek suçlunun Uber ve uygulamasının sorunlu olduğunu belirterek şirkete yaklaşık 48 Milyon dolarlık (45 Milyon Euro) dava açmış durumda.
Öte yandan sosyal platformların bazen lehinize bazende aleyhinize hizmet edebileceğini bir kez daha görüyoruz.  Amerikan Evlilik Avukatları Akademisi tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan bir araştırmada Facebook’tan elde edilen kanıtların boşanma nedenleri olduğunu gösteriyor.
Kısaca Stalking önemli.
Kaynak; Washington Post


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.